Niels Henrik Abels matematikkonkurranse 2013–2014. Resultater

Report
Niels Henrik Abels matematikkonkurranse
2013–2014. Resultater
Første runde
7. november 2013
Innhold
Deltakelse ved skolene . . . . . . . . . . . . . . .
Deltakere som er kvalifisert for andre runde . .
Sammenheng mellom poengsum og plassering
Resultater på de enkelte skolene . . . . . . . . .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
4
4
Deltakelse ved skolene
Oversikten nedenfor viser henholdsvis antall deltakere, antall med 38 poeng eller mer (diplom) og antall med 51 poeng eller mer
(kvalifisert til 2. runde). Totalt var det 3474 deltakere (2275 gutter, 1196 jenter, 3 ukjente) fra 234 skoler. 1176 fikk diplom, og 355
kvalifiserte seg til 2. runde.
Akademiet Drammen
14 8 2
Akademiet Sandnes
4 0 0
Alta vgs
8 2 1
Arendal vgs
12 2 0
Asker vgs
12 5 2
Askim vgs
3 2 1
Askøy vgs
46 3 0
Atlanten vgs
3 2 1
Berg vgs
35 10 6
Bergen Handelsgymnasium
8 5 3
Bergen Private Gymnas
2 1 0
Bergen katedralskole
34 24 8
Bjertnes vgs
27 5 0
Bodin vgs
37 11 1
Bodø vgs
26 4 0
Bryne vgs
3 2 0
Brønnøysund barne- og ungdomsskole
8 1 0
Brønnøysund vgs
28 3 0
Bybroen vgs
4 3 1
Byåsen vgs
2 2 1
Bømlo vgs
2 1 1
Charlottenlund vgs
127 15 3
Dahlske vgs
19 14 4
Danielsen vgs
18 13 3
Drammen vgs
33 17 4
Drottningborg vgs
14 2 0
Drømtorp vgs
17 1 0
Eid vgs
5 1 0
Eidsvoll vgs
4 3 1
Eiker vgs
5 0 0
Elvebakken vgs
38 26 8
Elverum vgs
17 5 3
Fagerborg vgs
14 2 0
Fagerlia vgs
15 6 1
Fana gymnas
15 1 1
Fauske vgs
10 5 1
Firda vgs
8 3 2
Flora vgs
8 2 0
Fosen vgs avd Botngård
14 6 2
Foss vgs
7 5 3
Frederik II vgs
15 3 1
Frogn vgs
7 2 2
Fræna vgs
9 1 0
Frøya vgs
4 3 1
Fusa vgs
19 4 1
Fyllingsdalen vgs
9 1 0
Fyrstikkalleen skole
36 5 1
Garnes vgs avd Garnesstølen
Gjøvik vgs
Greveskogen vgs
Greåker vgs
Grong vgs
Hadeland vgs
Hadsel vgs og fagskole Stokmarknes
Hafstad vgs
Halden vgs Porsnes
Hamar katedralskole
Hammerfest vgs
Haram vgs
Hartvig Nissens skole
Heggen vgs
Heimdal vgs
Hetland vgs
Holmestrand vgs
Horten vgs
Hvam vgs
Inderøy vgs
Jessheim vgs
Kirkeparken vgs
Knarvik vgs
Knut Hamsun vgs
Kongsbakken vgs
Kongsberg vgs
Kongshaug Musikkgymnas
Kopervik vgs
Kragerø vgs
Kristelig gymnasium
Kristen vgs Nordland
Kristen vgs Trøndelag
Kristiansand Katedralskole Gimle
Kvadraturen vgs
Kvaløya vgs
Kvitsund gymnas
Lambertseter vgs
Levanger vgs
Lillehammer vgs
Lillestrøm vgs
Lister vgs avd Flekkefjord
Lundeneset vgs
Lycée français René Cassin
Lørenskog vgs
Mailand vgs
Majorstuen Skole
Malakoff vgs
1
7
22
12
11
7
25
4
8
26
8
7
9
21
19
18
6
6
15
11
8
43
23
21
6
10
9
11
15
6
25
18
40
58
5
7
9
12
8
50
15
9
13
56
4
13
12
8
3
12
4
9
2
3
1
3
8
3
1
3
2
5
7
3
0
11
2
2
11
11
4
3
6
5
3
0
3
9
1
9
19
3
1
3
2
2
13
8
4
6
16
2
6
4
2
1
2
3
4
0
1
0
1
2
2
0
0
0
1
3
2
0
5
0
0
2
2
2
0
5
1
0
0
1
4
0
2
8
1
0
1
0
0
1
4
0
4
2
1
1
2
0
Malvik vgs
Mandal vgs
Melhus vgs
Meløy vgs avd Ørnes
Meråker vgs
Molde vgs
Mosjøen vgs
Mysen vgs
Møglestu vgs
Nadderud vgs
Nannestad vgs
Narvik vgs Frydenlund
Nes vgs
Nesbru vgs
Nesodden vgs
Nord-Gudbrandsdal vgs avd Lom
Nord-Troms vgs avd Nordreisa
Nordahl Grieg vgs
Nordkjosbotn vgs
Norges Toppidrettsgymnas Geilo
Notodden vgs
Nydalen vgs
Nøtterøy vgs
Olav Duun vgs
Ole Vig vgs
Oppdal vgs
Orkdal vgs
Os gymnas
Oslo Handelsgymnasium
Oslo International School
Oslo Private Gymnasium
Oslo katedralskole
Otta vgs
Polarsirkelen vgs Moheia
Randaberg vgs
Rauma vgs
Re vgs
Red Cross Nordic UWC
Ringerike vgs
Ringsaker vgs
Roald Amundsen vgs
Rosenvilde vgs
Rud vgs
Rudolf Steinerskolen i Bergen
Røyken vgs
Saltdal vgs
Samisk vg og reindriftsskole
30
21
3
7
17
47
5
3
19
21
8
18
4
13
12
19
10
7
5
3
12
4
12
8
96
29
51
6
57
77
18
56
12
9
11
4
13
25
8
37
4
17
11
8
7
6
6
7
11
0
0
6
16
3
0
6
15
3
2
1
6
6
3
3
3
2
3
1
2
6
2
24
4
12
2
21
20
10
36
2
7
4
2
6
15
4
11
0
6
7
0
1
1
1
2
3
0
0
2
3
1
0
1
11
0
1
0
0
3
0
1
2
0
2
0
2
2
0
3
0
4
1
5
11
2
14
1
1
0
0
0
10
0
1
0
1
2
0
0
0
0
Sandefjord vgs
Sandnes vgs
Sandnessjøen vgs
Sandsli vgs
Sauda vgs
Senja vgs Finnfjordbotn
Setesdal vgs avd Hornnes
Sirdal vgs
Sjøvegan vgs
Skedsmo vgs
Skeisvang vgs
Ski vgs
Skien vgs avd Prestejordet
Sola vgs
Sortland vgs
Sortland vgs avd Lødingen
Spjelkavik vgs
St Paul gymnas
St. Hallvard vgs
St. Olav vgs (Sarpsborg)
St. Olav vgs (Stavanger)
St. Svithun vgs
5
7
25
8
7
12
10
15
8
3
4
10
2
12
8
4
18
14
10
22
124
3
3
5
6
6
0
4
5
1
2
2
1
6
2
2
4
0
6
3
5
9
35
3
2
1
2
3
0
3
0
1
0
1
0
3
1
0
2
0
3
0
1
1
6
1
Stabekk vgs
Stange vgs
Stavanger katedralskole
Steinkjer vgs
Stord vgs
Strinda vgs
Stryn vgs
Surnadal vgs
Sygna vgs
Tanks vgs
Thor Heyerdahl vgs
Thora Storm vgs
Tingvoll vgs
Tromsdalen vgs
Trondheim katedralskole
Tryggheim vgs
Trysil vgs
Tyrifjord vgs
Ullern vgs
Ulsrud vgs
Ulstein vgs
Valdres vgs
40
4
52
11
32
7
4
2
17
19
6
8
2
4
19
30
8
12
63
4
6
5
14
2
25
6
2
3
3
1
4
11
4
7
2
0
12
7
2
5
23
2
1
3
4
0
7
3
1
1
0
1
0
3
1
2
1
0
6
1
1
1
8
1
0
1
Valler vgs
Vardafjell vgs
Vennesla vgs
Verdal vgs
Vest-Lofoten vgs
Vestborg vgs
Vestby vgs
Vinstra vgs
Volda vgs
Voss gymnas
Vågen vgs
Vågsbygd vgs
Wang
Wang Toppidrett Uldals
Ølen vgs
Østerås Ungdomsskole
Øvrebyen vgs
Øystese gymnas
Åfjord vgs
Ås vgs
63
18
8
4
3
17
14
16
10
5
12
63
29
23
8
3
9
4
3
10
38
3
3
0
1
7
8
3
3
2
4
13
20
6
2
1
4
0
0
7
23
0
1
0
1
1
1
2
1
1
0
3
5
2
0
0
2
0
0
1
Deltakere som er kvalifisert for andre runde
1.-plass, 100 poeng Yaojie Hu, Red Cross Nordic
UWC, IB2
27.-plass, 76 poeng Trond Einar Moen Pedersli,
Heimdal vgs, 4IDA
2.-plass, 96 poeng Kari Lovise Lodsby, Hadeland
vgs, 2STC
28.-plass, 75 poeng Tianzhi Lu (Peter Wang),
Kristiansand Katedralskole Gimle, VG3; Aleksander Dash, Oslo International School, IB1; Krister
Vikedal, Stavanger katedralskole, 3A; Morten Knappskog, Bergen Handelsgymnasium, 3D; Tuva
Sofie Tveiten, Valdres vgs, 3STA; Jørgen S. Brathen,
Jessheim vgs, 3STB
3.-plass, 95 poeng Johan Sokrates Wind, Kongsbakken vgs, 2STD
4.-plass, 90 poeng Pei Gong, Red Cross Nordic
UWC, IB2
5.-plass, 88 poeng Peter Marius Flydal, Kristelig
gymnasium, 3F
6.-plass, 86 poeng Alf Erik B. Berg, Greveskogen
vgs, 3STG; Håkon Flatval, Kristelig gymnasium,
2C; Birk Ramberg, Stabekk vgs, 2STD; Viktor Balch
Barth, Oslo katedralskole,
10.-plass, 85 poeng Eiolf Kaspersen, Kongsbakken vgs, 3STB; Håkon Harrington, Valler vgs, 3STC
12.-plass, 84 poeng William Lohrmann, Berg vgs,
3IBG
13.-plass, 82 poeng Guangcheng Hua, Lillestrøm
vgs, 2STA; Erik Olsvik Dengerud, Wang, 3F
15.-plass, 81 poeng Søren Gammelgaard, Nadderud vgs, 3STA; Ricardo Montalvo Guzman, Red
Cross Nordic UWC, IB1; Amir Hossein Kazemi,
Elvebakken vgs, 3PBGENA
18.-plass, 80 poeng Arne Tobias M. Ødegaard, St.
Olav vgs (Stavanger), 3IBD; Fredrik Anfinsen, Foss
vgs, 3B
20.-plass, 79 poeng Esten Nicolai Wøien, Asker
vgs, 3STD
21.-plass, 78 poeng Eirik Nilsen, Ski vgs, 3STB;
David Lu, Frogn vgs, 3ST5
23.-plass, 77 poeng Ole Kristian Pedersen, Kristiansand Katedralskole Gimle, 3STG; Jacob Grevstad, Rud vgs, 1ESB; Tor Eivind Folden, Tingvoll
vgs, 2AST; Fridtjof Eikanger, Trondheim katedralskole, 1STE
34.-plass, 74 poeng Tommy Tran, Møglestu vgs,
3STB
63.-plass, 67 poeng Johannes Lacasce, Oslo katedralskole, 3C; Bianca Bunoiu, Red Cross Nordic
UWC, IB1; Simen Keiland Fondevik, Valler vgs,
3STB; Christian Bakke, Fana gymnas, 3A; Sondre
Espe Sagstad, Garnes vgs avd Garnesstølen, 3STB
68.-plass, 66 poeng Thomas Lone, Nadderud
vgs, 3STB; Jae Hoon Shin, Oslo International
School, IB2; Katrine Barli Evensen, Ski vgs, 3STA;
Isak Grande Bjørnstad, Steinkjer vgs, 2STA; Einar
Marstrander Omang, Ullern vgs, 1STA; Hong-Tan
Lam, Bergen katedralskole, 3C; Simon Ingebrigt
Golombek, Elvebakken vgs, 1STA; Harald Guntvedt Brevik, Hamar katedralskole, 2STE
35.-plass, 73 poeng Henrik S. Lie, Nadderud vgs,
2B; Einar Horn, Oslo International School, IB2
37.-plass, 72 poeng Ivar Austin Fauske, Nadderud vgs, 3STB; Fredrik Østrem, Senja vgs Finnfjordbotn, 13STC
39.-plass, 71 poeng Henning Haugersveen Møller, Berg vgs, 3D; Sheheryar Zaidi, Berg vgs, 2IBH;
Arathy Thiagalingam, Ulsrud vgs, 2STC; Mikael
Klages, Valler vgs, 2STF; Torgeir Heldal, Dahlske
vgs, 3STC
44.-plass, 70 poeng Jun Hwan Yi, Oslo International School, 9A; Luca Gazdag, Oslo katedralskole,
; Magnar Blindheim, Sandsli vgs, 3STUSPD; Nikolai Gulbrandsen, Valler vgs, 2B; Maren Andreassen,
Valler vgs, 3STD; Sondre W. Baugstø, Bømlo vgs,
3STB; Thomas Benjamin Frogner, Kirkeparken vgs,
3STUC
51.-plass, 69 poeng Lars-Arne Boge, Knarvik vgs,
4EL-PA; Asbjørn Lerø Kongsnes, Lillestrøm vgs,
3MUS; Erik Bøe, Nydalen vgs, 2STA; Emil Goldsmith Olesen, Red Cross Nordic UWC, 2IB; Preben
M. Ness, Trondheim katedralskole, 2STC; Peder
Flatin Lødrup, Ullern vgs, 2STD; Mathias Leander
Isaksen, Halden vgs Porsnes, 2STUB
58.-plass, 68 poeng Peter Dougherty, Kristiansand Katedralskole Gimle, 2IBA; David Tørre
Asprusten, Kvitsund gymnas, 2A; Edvard Stubberud, Oslo Handelsgymnasium, 3STA; Jana
Rezabkova, Red Cross Nordic UWC, IB1; Galina
Yavasheva, St. Olav vgs (Stavanger), 3IBC
2
76.-plass, 65 poeng Knut Olav Schnell, Kongsberg vgs, 3STD; Håvard Breivik, Nadderud vgs, 3B;
Alind Vats, Oslo International School, IB1; Lars
Aasheim Svaland, Sirdal vgs, VG3; Yang Pei, Trondheim katedralskole, 3IB; Sondre Ninine Andersen,
Akademiet Drammen, 3STC; Mats H. Thijssen,
Askim vgs, 3STUE; Gregor Taube, Berg vgs, 3STC;
Lars Eivind R. Lien, Ullern vgs, 2STC; Torstein
Slettmoen, Vinstra vgs, 3STB; Daniel Stray, Vågsbygd vgs, 3STA; Henning Sørensen, Oslo Private
Gymnasium, 3A; Elisabeth Vedahl, Greåker vgs,
3STUE; Simon Foldvik, Greåker vgs, 2STUE; Brage
Malm Monstad, Norges Toppidrettsgymnas Geilo,
2
91.-plass, 64 poeng Iver Brønstad, Heimdal vgs,
4IDA; Gunhild Brønstad, Orkdal vgs, 3STA; Isak
Lichtwarck Bjugn, Sortland vgs, ST2C; Bruno Kacper Mlodozeniec, Stavanger katedralskole, 1STB;
Olav Vassbotn, Tanks vgs, ; Jan Henrik Lenes,
Thora Storm vgs, 3STC; Sigurd Gaut, Trondheim
katedralskole, 3IB; Jakob Erikstad, Charlottenlund
vgs, 3ST1
99.-plass, 63 poeng Snorre Hofstad Fredriksen,
Kragerø vgs, 3REA; Magnus Longva, Molde vgs,
3ST3B; Weronika Wrzos-Kaminska, Nadderud
vgs, 1A; Ahsan Azim, Oslo International School,
IB1; Didrik Fosse, Polarsirkelen vgs Moheia, ST3D;
LuYang Huang, Surnadal vgs, 1ST2; Katrine Selnes
Mikalsen, Alta vgs, 3STB; Ole Kristian Rønning,
Valler vgs, 3STF; Benedicte Austefjord, Dahlske
vgs, 3STC
108.-plass, 62 poeng Erlend Øye, Malvik vgs,
2STB; Karl Peter Skjelvik, Nadderud vgs, 3STB;
Eivind Roson Eide, Oslo katedralskole, 3C; Tobias
Bergkvist, Skien vgs avd Prestejordet, 2STB; Simen
Heimly Danielsen, Sortland vgs, ST3D; Johan Lokna, Kannik skole, 100/MAR12; Jonas Tjemsland,
Dahlske vgs, 3STC; Håvard Klungre, Firda vgs,
2STA
116.-plass, 61 poeng Andreas Lervik, Kristiansand Katedralskole Gimle, 3STK; Erik Rundhovde
Mørenskog, Lundeneset vgs, ; Mari Voll Dombu,
Orkdal vgs, 3STA; Guro Tyse, Oslo katedralskole,
3B; Yuxin Liu, Sandnessjøen vgs, ST1B; Halvor
Mundal, Valler vgs, 3A; Jogvan Helge Gardar, Elvebakken vgs, 2STC
123.-plass, 60 poeng Øyvind Steensland, Hetland vgs, ; Bernt Johan Damslora, Kristelig gymnasium, 3A; Aumgaran Ratneswaran, Kristen vgs
Trøndelag, 3B; Audhild Høgåsen, Lillehammer vgs,
3STG; Nikolas Johnsgaard, Skedsmo vgs, 3STA;
Jørgen S. Sorte, Ole Vig vgs, 3STH; Sverre Løyland,
Oslo katedralskole, 3A; Bohan Zhang, Oslo katedralskole, 3G; Ingvild Brekke, Oslo katedralskole,
3B; Simen Nordeide, Sandsli vgs, 3B; Sondre Lorentsen, Senja vgs Finnfjordbotn, 11STF; Mette
Wirak, St. Olav vgs (Stavanger), 3STF; Leik Isdal,
Stavanger katedralskole, 3STB; Brynjar Baadshaug,
Steinkjer vgs, 3STB; Rasmus Tveitane, Tanks vgs,
2C; Alexander Magnus Kopperud, Berg vgs, 3IB;
Peter Salvesen, Bergen Handelsgymnasium, 3A;
Erlend Rooth, Valler vgs, 3E; Rakel S. Andreassen,
Valler vgs, 3E; Andreas Gram, Valler vgs, 1STF;
Sindre Beba, Vestby vgs, 3STC; Jesper Solli, Wang,
3C; Bruno Esteban Rojas, Danielsen vgs, 3E; Sofie
Smith Vågen, Elvebakken vgs, 3STE; Sindre Stenen Blakseth, Elverum vgs, 1STD; Erlend Hofstad
Langseth, Fosen vgs avd Botngård, 3MDA; Andreas
Rise Mathisen, Frøya vgs, 3STA
150.-plass, 59 poeng Bernt Jonas Fløde, Horten
vgs, 1STF; Farhan Ahmed Chaudhary, Jessheim
vgs, ; Sondre Sørbø, Lundeneset vgs, 1ST; Simen
Haufmann, Majorstuen Skole, 9E; Johannes Eskilt,
Nøtterøy vgs, 3STE; Johannes Bye, Ole Vig vgs,
2STG; Benjamin Buan, Oslo International School,
PREIBA; Håkon Myren, Spjelkavik vgs, 2STD; Finn
Bendik Bergskaug, Stabekk vgs, 3STA; Shreeram
Akerkar, Bergen katedralskole, 3IB
160.-plass, 58 poeng Leo C. F. Sem, Kongsbakken
vgs, 2STB; Elias F. Skjeie, Kristiansand Katedralskole Gimle, 3STG; Hannah Berg, Lillestrøm vgs,
3IBA; Anders Brennhagen, Mailand vgs, 3STA;
Sivert Rønning Vatnedal, Mandal vgs, 3STB; Anders Hagen Jarmund, Mosjøen vgs, 3MU; Erlend
Brask Eriksen, Nordahl Grieg vgs, 1STD; Ørjan Ø.
Kobbeltvedt, Nordahl Grieg vgs, 3STUSPE; Daniel
Tobias Johansen, Nord-Troms vgs avd Nordreisa,
1STA; Vebjørn Tandberg, Nydalen vgs, 2STA; Jacob
Stolt-Nielsen, Oslo Handelsgymnasium, 3STC;
Anna Lina Sjur, Oslo katedralskole, 3STD; Ieva
Stakvileviciute, Red Cross Nordic UWC, IB1; Mario
Midence, Red Cross Nordic UWC, IB2; Marte Cecilie Fladmark Fylling, Spjelkavik vgs, 3STC; Simon
Hoff, St. Svithun vgs, 3TMT; Vincent Wahl, Stabekk
vgs, 3STE; Fridtjof Leganger, Valler vgs, 1STB; Stian
Lind, Valler vgs, 1STC; Jens Arne Mækinen, Voss
gymnas, 2B; Carl Fredrik Jørgensen, Dahlske vgs,
3STD; Fride Nordstrand Nilsen, Fagerlia vgs, 2ST2
182.-plass, 57 poeng Sverre Ryland Glomnes,
Norges Toppidrettsgymnas Geilo, 2GEA; Fredrik
Græe, Oslo Handelsgymnasium, 3STA; Jakob Peder Pettersen, Senja vgs Finnfjordbotn, 13STA;
Torje Nysæther, Gosen skole, 10C; Rune Skogvoll,
Thora Storm vgs, 3STF; Beate Haus, Tryggheim
vgs, ; Fredrik Bull-Hansen, Ullern vgs, 1STE; Jonas
Madslien Bakken, Wang, 3F; Anna Lyubarskaja,
Birralee International School, ; Benjamin J. Hasan,
Bergen katedralskole, 3C; Henrik Rikard Løthman
Blengsli, Bybroen vgs, 3A; Håkon Melgård Sveen,
Sørskogsbygda skole, 3STA
194.-plass, 56 poeng Gard Hofshagen, Hamar
katedralskole, 3STB; Kristine Olsborg, Kirkeparken vgs, 3STUB; Gustav Reibo, Kongsbakken vgs,
1MUA; Simon Raphael, Lycée français René Cassin, VG3; Asgeir Flemmen Berg, Molde vgs, 2C;
Carl Koch, Nøtterøy vgs, 3STA; Hu Yu Ting, Oslo
International School, 10B; Zhang Dong, Oslo
katedralskole, 3C; Henrik Giske Fosse, Oslo katedralskole, 1STE; Magnus Myklegard, Ullern vgs,
2STC; Eivind Rebnord, Bergen Handelsgymnasium, 3STA; Eline Westby, Valler vgs, 3E; Jenny Roen
Bjordal, Valler vgs, 3STE; Andreas Fjeld Friestad,
Ås vgs, ; Vegard Hansen, Øvrebyen vgs, 3STC; John
Åge Breivik, Bodin vgs, ST1D; Henning Dunseth,
Tyrifjord vgs, 3STB; Anne Asklund, Charlottenlund
vgs, 1ST4A; Joakim Fremstad, Fosen vgs avd Botngård, 3STA; Kyrre Hannestad, Elverum vgs, 2STC;
Andreas Flaten, Hafstad vgs, 3STC
215.-plass, 55 poeng Ramile Parhat, Greveskogen vgs, 2STA; William Bonner Aksnes, Greveskogen vgs, 1STD; Fredrik Strupe, Horten vgs,
2STF; Dyveke Bergh Poulsson, Lycée français René
Cassin, 2VGS; Andre Olaisen, Mandal vgs, 2STD;
Anders Hoel, Nadderud vgs, 1A; Henrik Storesund, Nadderud vgs, 2STC; Ole Kristian Sævereid,
Orkdal vgs, 3STA; Oskar M. Gråberg, Orkdal vgs,
1STA; Lars Folkestad, Oslo Handelsgymnasium,
2A; Aleksander Gerard-Ursin, Oslo International School, IB1; Silje, Oslo katedralskole, 3F; Filip
Torstensson, Red Cross Nordic UWC, IB2; Bjørn
Magnus Valberg Iversen, Sandnessjøen vgs, ST3A;
Eirik Søreide Hansen, Sandsli vgs, 2A; Andreas
Moe, Spjelkavik vgs, 3STC; Kardin Kastrup Sømme,
St. Olav vgs (Stavanger), 3IBD; Joachim Lundal,
St. Olav vgs (Stavanger), 3STH; Solveig Frøyland
Gomo, Stavanger katedralskole, 3STA; Magnus
Galta, Stavanger katedralskole, 3STD; Sigrid Bratsberg, Trondheim katedralskole, 3IB; Erlend Børve,
Trondheim katedralskole, 3IBA; Odin Løkken Øra,
Byåsen vgs, 1STIB; Even Eriksen, Trysil vgs, 3STA;
Thomas Helleland Bjurhult, Valler vgs, 1STC; Snorre Gjertsen Barkbu, Valler vgs, 1STB; Svenn Joar
Frøystad, Vestborg vgs, C; Dag Erling M. Mørch,
Vest-Lofoten vgs, ST3B; Hanne Ringvoll, Vågsbygd vgs, 2STB; Marcus Engebretsen, Wang, 3C;
Aurora C. Hofman, Wang, 3F; Jørgen Hoel, Bergen
katedralskole, 3C; Bendik Tho, Oslo Private Gymnasium, 3A; Omar S. Johannsson, Drammen vgs,
3STE; Valter Josérta Costa Favares Batista, Atlanten vgs, 1ST1; Shiyi Zhang, Frederik II vgs, 1STUF;
Elin Gjerdet, Gjøvik vgs, 3STD; Victor Antonio Ruiz
Bergerskogen, Greåker vgs, 1STUE
253.-plass, 54 poeng Yimin Zhao, Halden vgs
Porsnes, 2STUB; Brage Birkeland Olsen, Kongsbakken vgs, 2STF; Jomar Brudeli, Malvik vgs, 3STA;
Aslak Vikøyr, Mandal vgs, 3STB; Jørgen Taule, Nadderud vgs, 1STA; Anna Bergan Dahl, Nesodden
vgs, 3STB; Henrik Skovli, Oslo Handelsgymnasium, 3STA; Eirik Vesterkjær, Oslo katedralskole,
; Sverre Skjauff, Rud vgs, 1MUA; Håkon Thorstensen, Sandefjord vgs, 2STR; Stian Finjord, Sandnes vgs, 2C; Håvard Næss, Steinkjer vgs, 3STC;
Andreas Bolstad, Strinda vgs, 2STD; Muizz Tauqeer, Berg vgs, 2IBH; Astrid Råd Valderhaug, Valler
vgs, 3D; Anders Johansson, Valler vgs, 3E; Ingrid
Dæhlen, Valler vgs, 3STD; Abira Paramsothy, Bergen katedralskole, 2STA; Finn Matras, Drammen
vgs, 2STF; Abeera Akbar, Drammen vgs, 3STF;
3
Martin Tysseland, Fusa vgs, TAF4; Jenny A. Madsen Evang, Foss vgs, 2E; Andreas G. Fossheim, Foss
vgs, 2E
276.-plass, 53 poeng Therese Strand, Heggen
vgs, 3STC; Jørgen Natvig Løvseth, Heimdal vgs,
2IDB; Volrath Robinson Bugge, Horten vgs, 3STA;
Alexander Bonner Aksnes, Horten vgs, 3STF; Vegard Berge, Knarvik vgs, 3TPTAF; Mikkel Andreas
Ask Guttormsen, Kristelig gymnasium, 2C; Freya
Sofia Andersen, Kristen vgs Trøndelag, 3D; Tor
Istvan Stadler Kjetså, Kristiansand Katedralskole
Gimle, 2STE; Martin Willoch Olstad, Lillestrøm
vgs, 2STC; Alessandro Seeligmann, Lundeneset
vgs, 2ST; Andreas Norum, Narvik vgs Frydenlund,
ST2A; Martin Aasen, Nesodden vgs, 2STC; Anders
Hove, Nesodden vgs, 1STE; Johannes Beyer Bruvik, Oslo International School, 10B; Åshild Slåen,
Otta vgs, 3ST; Torgeir Dahl Jørgensen, Sandefjord
vgs, 3IBA; Martine Rusås, St. Olav vgs (Sarpsborg),
3STUXX; Erik Shikerin, Stabekk vgs, 3STB; Marie
Henriksen, Thor Heyerdahl vgs, 3STDR; Charlotte
Histøl, Asker vgs, 3STE; Julia Winsevik Haugen,
Lørenskog vgs, 3STD; Marius Hjortland, Danielsen
vgs, 3D; Nils Olav Jensløkken Meland, Elvebakken
vgs, 3STE; Oskar Raftevold, Firda vgs, 2STB; Frida
Jerve, Elvebakken vgs, 1STE; Sindre Midjås, Frogn
vgs, 1ST9
302.-plass, 52 poeng Rendell Cale, Horten vgs,
3STF; Jon Wallem Anundsen, Kristiansand Katedralskole Gimle, 1STI; Anders Granås, Wang Toppidrett Uldals, 2B; Christoffer Helgesen, Elverum
vgs, ; Henrik Olav Aandstad, Meråker vgs, 2STA;
Jørgen M. Storum, Os gymnas, 1C; Yuka Takenaka, Rosenvilde vgs, 2STB; Adrian K. Ommundsen,
Stavanger katedralskole, 2STE; Dorian Costin
Mancila, Fyrstikkalleen skole, 1STB; Richard Rogstad, Akademiet Drammen, ; Frantisek Nentwich,
Ullern vgs, 2STC; Eric L. Risbakk, Valler vgs, 3STC;
Anette Arild, Valler vgs, 3STB; Brita Susanne Haga,
Vennesla vgs, 2STB; Amund Harstad Jensvoll, Vinstra vgs, 3STB; Linn Gregussen, Øvrebyen vgs,
3STA; Mats Abbedissen, Bergen katedralskole, 2B;
Claus F. Bang, Bergen katedralskole, 3C; Andrea Viken Strand, Bergen katedralskole, 3D; Arvid Lyngstad, Charlottenlund vgs, 2ST1A; Sigrid Andresen,
Elvebakken vgs, 3STE
323.-plass, 51 poeng Simen Bjelland, Kristiansand Katedralskole Gimle, 3STF; Caroline Sindland, Kvadraturen vgs, 3TPTAF; Oskar Goldhahn,
Lundeneset vgs, 1ST; Daniel Yang Hansen, Majorstuen Skole, 9E; Tore Berdal, Meråker vgs, 1IDA;
Vestein Dahl, Molde vgs, 3B; Nicolay Kavli, Nadderud vgs, 3STD; Lars A. Lervik, Ole Vig vgs, 3STH;
Amanda Axcrona, Oslo International School,
10B; Maria Soleim, Oslo katedralskole, 3A; Huynh Quang Nghiem, Red Cross Nordic UWC, IB2;
Helge Risto, Ringsaker vgs, 2STB; Ingelin Herland, Ski vgs, 3B; Ludvig Pedersen, St. Hallvard vgs,
2STD; Eivind Baltzersen, St. Olav vgs (Stavanger),
3STF; Mona Martinsen, Stavanger katedralskole,
2STB; Lars Almås, Stord vgs, 2ELAUTB; Mohamed Yahya Maad, Tanks vgs, 3B; Hanna Flood,
Ullern vgs, 3STE; Marianne Santos Alvær, Ullern
vgs, 2STD; Sigurd Opdal Eidem, Valler vgs, 2STD;
Ingrid Ellingsen Tengs, Valler vgs, 3C; Elias Loona
Myklebust, Volda vgs, 3ST1; Gaute Aa. Jørgensen,
Vågsbygd vgs, 2STF; Erlend Vatsvåg, Hetland vgs,
3STA; Julie Wilberg, Eidsvoll vgs, 3STC; Jørgen
Haukeland, Danielsen vgs, ; Maren Lium, Drammen vgs, 1STF; Signy Weisz, Elvebakken vgs, 2STF;
Adrian Kjærran, Fauske vgs, ST1A; Brage Askeli,
Gjøvik vgs, 2STD; Maren Lovise Øby, Greåker vgs,
2STUE; Johannes Tveit, Wang Toppidrett Uldals,
3B
Sammenheng mellom poengsum og plassering
Poengsummen i høyre kolonne gir plasseringen i venstre kolonne.
1 100
2 96
3 95
4 90
5 88
6 86
10 85
12 84
13 82
15 81
18
20
21
23
27
28
34
35
37
39
80
79
78
77
76
75
74
73
72
71
44
51
58
63
68
76
91
99
108
116
70
69
68
67
66
65
64
63
62
61
123
150
160
182
194
215
253
276
302
323
60
59
58
57
56
55
54
53
52
51
356
414
448
489
516
569
664
711
760
814
50
49
48
47
46
45
44
43
42
41
885
1013
1102
1177
1273
1371
1552
1642
1737
1836
40
39
38
37
36
35
34
33
32
31
1918
2122
2203
2290
2385
2477
2656
2731
2800
2878
30
29
28
27
26
25
24
23
22
21
2933
3107
3155
3197
3235
3274
3358
3375
3388
3403
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
3411
10
3444
9
3452
8
3457
7
3460
5
3469
4
3470
2
3472
0
Til sammen 3433 deltakere.
Resultater på de enkelte skolene
I denne utgaven tas bare de med minst 33 poeng med.
Akademiet Drammen Sondre Ninine Andersen,
3STC, 65; Richard Rogstad, 52; Vasuki Vaseeharanathan, 3STAB, 46; Ane Bakken Hodt, 3STAB, 45;
Jennie F. Lundgaard, 3STAB, 43; Alexander Johansen, 3ST, 42; Kari Enger Leigland, 3STA, 42; Edvard
K. Holden, 2STAB, 41; Fredrik Bjurulf, 3STB, 37;
Aleksander Karlsson, 2STCD, 36
Bergen Handelsgymnasium Morten Knappskog,
3D, 75; Peter Salvesen, 3A, 60; Eivind Rebnord,
3STA, 56; David Boldevin Engen, 3STB, 49; Lars
Otto Torsvik, 2D, 44; Ida Lægreid Andersen, 3STC,
34; Solrun Skiple Fjær, 3STD, 34
Bergen Private Gymnas Runa Telle Kvalsvik,
2STD, 41; Kristine Mæland, 2STD, 36
ST3A, 45; Jens Aa. Gulowsen, ST3C, 40; Crystal HoYee Lam, ST3A, 36; Kari Elisabeth Ringvall, ST3E,
36; Vilde Kristine Bjerke, ST3C, 35; Charlotte Berg,
ST1A, 33; Therese Paulsen, ST2B, 33
Bryne vidaregåande skule Artur Stokkeland,
3STB, 50; Mari Varhaug, 2STD, 38
Akademiet Sandnes Atle Stensland, 3STA, 34
Alta videregående skole Katrine Selnes Mikalsen, 3STB, 63; Vebjørn Rognli Johansen, 2STB, 39;
Tom Einar Johansen, 3STD, 35
Arendal videregående skole Arild Vågen Johansen, 2STTG, 49; Martin Auestad, 3STTF, 45;
Petter Thrane Bemelmans, 2STTG, 35; Bisan
Dawoud, 1STTE, 35; Peder Unger Weierholt, 3H,
35; Eirik Kittelsen, 1STTE, 34; Thomas Killingrød
Rosselund, 3STTG, 34; Andreas Stiansen, 1STTE,
33
Asker videregående skole Esten Nicolai Wøien,
3STD, 79; Charlotte Histøl, 3STE, 53; Øystein
Christie, 2STF, 43; Erlend Ousdal, 3STF, 43; Kristine
Barstad Lindholm, 3STE, 40; Andreas Olofsson,
3STF, 35; Magnus Myrmo Osberg, 2STF, 33
Askim videregående skole Mats H. Thijssen,
3STUE, 65; Mikkel Killingmoe, 3STUF, 47; ChrisMikael Rom Hansen, 3STUC, 34
Askøy videregående skole Maria Gilje, 3STUSPC,
42; Andreas Ingebrigtsen, 3STC, 41; Sofie Synnevåg, 1STC, 39; Sindre Steffensen, 3STC, 33; Sondre
Synnevåg, 3STC, 33; Marius Garmann Sørli, 1STB,
33
Atlanten videregående skole Valter Josérta Costa
Favares Batista, 1ST1, 55; Håkon Jordahl, 1ST1, 50;
Alexander Hultman, 1STS, 36
Berg videregående skole William Lohrmann,
3IBG, 84; Henning Haugersveen Møller, 3D, 71;
Sheheryar Zaidi, 2IBH, 71; Gregor Taube, 3STC,
65; Alexander Magnus Kopperud, 3IB, 60; Muizz
Tauqeer, 2IBH, 54; Jonas Lindgård, 3D, 50; Ask
Sommervoll, 1STD, 49; Kevin Chen, 2IBG, 47;
Dag Magnus Ing Vestheim, 2IBH, 46; Mai Ying Lie
Joramo, 1STC, 37; Magnus Sundberg, 1STC, 37;
Johannes Alten-Roness, 1STC, 34; Johannes Moe,
2STD, 34; Alexander Uvvik, 2IBG, 34
Bergen katedralskole Hong-Tan Lam, 3C, 66;
Shreeram Akerkar, 3IB, 59; Benjamin J. Hasan, 3C,
57; Jørgen Hoel, 3C, 55; Abira Paramsothy, 2STA,
54; Mats Abbedissen, 2B, 52; Claus F. Bang, 3C, 52;
Andrea Viken Strand, 3D, 52; Abhirohan Parashar,
3IB, 50; Nina Bezem, 3IB, 49; Amund Bergland
Kvalsvik, 1STB, 48; Håvard Terland, 1STB, 47; Karina Walderhaug, 3B, 46; Lasse Lohmann Veum,
2B, 45; Anders Madsen, 3D, 44; Johan Phan, 3STD,
44; Oda Blø Brune, 3A, 41; Håvard John Mjaavatten, 2C, 41; Håvard Morvik Torød, 2C, 41; Aksel
Heggernes, 2D, 40; Jarl Eirik Støldal, 3IB, 40; Emma
Franck-Gwinnell, 1STD, 39; Mattias Hartveit, 1B,
39; Eirin Ervik, 3D, 38; Katrine L. Ø. Fredriksen, 2C,
37; Maren Nielsen Hole, 3D, 36; Benjamin Tjeltveit
Sejersted, 3IB, 36; Eivind Hjertholm, 1C, 35; Astrid
Bjørke Jenssen, 3A, 35; Tomine Sandal, 3IB, 34
Birralee International School Anna Lyubarskaja, 57
Bjertnes videregående skole Jonas Krokan,
3STD, 45; Simen Johansen Jongers, 2STA, 42; Daniel A. Granaune, 3STD, 40; Johannes Garborg
Hanto, 2STD, 40; Christopher Jonhaugen Scholz,
1STD, 40; Elsa Ariansen, 3STC, 37; Tormod Buer,
2STC, 37; Dag Johnsrud Kristiansen, 3STB, 35;
Nicoline Nedza, 3STA, 35; Johannes Hole Svoren,
3STD, 35; Henrik Lid, 3STD, 33
Bodin videregående skole John Åge Breivik,
ST1D, 56; Tord Svee, ST1D, 47; Aarcha Zenya,
ST2D, 46; Marie S. Berntzen, ST2E, 44; Jostein
B. Steffensen, ST2A, 44; Inger Elise Valøy, ST1F,
44; Ask Storjord Baraa, ST3B, 43; Åsmund Brekke, ST3D, 43; Evgenia Kazakova, ST1F, 41; Trym
Rødvei, 1, 41; Ingeborg Aune Jørgensen, ST2D,
40; Heidi Jensen, ST3B, 37; Alina Karlsen, ST2C,
37; Vegard Johnsen, ST3D, 36; Rannveig Vangen
Bakklund, ST2A, 34; Emma Andrea Sørensen,
ST2E, 34
Bodø videregående skole Signe Kilskar, ST3E, 46;
Fredrik Kristiansen, ST3D, 46; John Sebastian Hov,
4
Brønnøysund barne- og ungdomsskole Marie R.
Jøraholmen, 9A, 40
Brønnøysund videregående skole Sigurd Bentås, ST2B, 45; Ellen Bakksjø, ST2B, 43; Tor-Espen
Nilsen, ST3A, 38; Steinar B. Gladsø, ST3B, 36;
Maren Kveinå, ST3B, 35; Sanna Sofie Olsen Solli, ST2A, 34; Maylinn Storjord, ST2B, 34; Øyvind
Mjølhus, ST3A, 33
Bybroen videregående skole Henrik Rikard
Løthman Blengsli, 3A, 57; Martin A. Fosseide, 3A,
48; Ida Seip Gundersen, 5C, 41
Byåsen videregående skole Odin Løkken Øra,
1STIB, 55; Haakon Aarstein, 1ST5, 41
Bøler Skole Tor Olav N. Hægeland, 10B, 40
Bømlo vidaregåande skule Sondre W. Baugstø,
3STB, 70
Charlottenlund videregående skole Jakob Erikstad, 3ST1, 64; Anne Asklund, 1ST4A, 56; Arvid
Lyngstad, 2ST1A, 52; Susanne Rosvoll, 3ST5, 49;
Einar Rosenhaug Bjørset, 1ST1, 46; Jonas Bahri
Gjerløw, 1ST2, 45; Markus H. Salvesen, 1ST3, 45;
Geir Kristoffer Godtland, 3ST5B, 43; Sjur Brovold,
1ST3A, 42; Karen Maria Nyvoll, 2ST3B, 41; Eirik
Grav, 1ST3A, 40; Silje Martine Svenes, 1ST1, 40;
Daniel Kristoffer Jakobsen, 2ST5B, 39; Magnus
Myhre Berg, 1ST2, 38; Emil Berge Vik, 3ST2B, 38;
Stine Bostrøm, 3ST3B, 37; Simen Hatmyr, 2ST4A,
37; Vilde R. Meyer, 3ST4B, 37; Marte Dahl Aasbø,
1ST3, 36; Kristine Klock Fleten, 2ST5B, 36; Simen
Jarwson Kvamvold, 2ST3, 36; Ludvig Aftret, 1ST5,
35; Petter Doseth Eitrem, 1ST4B, 35; Georg Hegge Hansen, 1ST3, 35; Ola Riber, 1ST5, 35; Trym K.
Sandvik, 2ST5A, 35; Manith R. Attanapola, 1ST2A,
34; Ingrid Grav, 2ST5A, 34; Kristin Lindahl, 2ST1A,
34; Johannes K. Midtbø, 1ST4, 33; Tarjei Røsvoll,
3ST1B, 33
Dahlske videregående skole Torgeir Heldal,
3STC, 71; Benedicte Austefjord, 3STC, 63; Jonas
Tjemsland, 3STC, 62; Carl Fredrik Jørgensen,
3STD, 58; Peder Birkeland, 3STD, 49; Hildegunn
Dahl, 2STA, 49; Kacper Domaradzki, 2STA, 47; Synne Fossøy, 2STD, 46; Ingrid H. Akselsen, 2STC, 45;
Vegar K. Kvammen, 2STA, 41; Tor-Erik Holt Paulsen, 41; Henrik Brude, 3STB, 40; Brynjar Glimsdal,
3STA, 39; Andreas Haglund, 1STA, 38; Ibrahim
Mufti Pradityo, 2STA, 36; Kristoffer Tønnessen,
1STA, 36; Pålina Konstantinovna Bravikova, 1STA,
35
Dalane videregående skole Steffen Tengs, 3STB,
41
Dale vidaregåande skule Simon Aarberg, 3STA,
38
Danielsen videregående skole Bruno Esteban
Rojas, 3E, 60; Marius Hjortland, 3D, 53; Jørgen
Haukeland, 51; Sunniva Johanne Langeland, 3E,
50; Torbjørn Smith, 3D, 50; Simon Stava, 3D, 48;
Johan M. Engevik, 3E, 47; David Solberg, 3E, 45;
Lea Sjurine Starck, 3D, 43; Trygve S. Birknes, 3E,
42; Eivind Bjørnøy, 3E, 40; Even Ege Grønlund,
3E, 39; Anders Lie-Nielsen, 3D, 38; Mats Storebø,
2D, 36; Maria Markhus Jacobsen, 3E, 35; Harald H.
Tveiten, 2D, 35
Drammen videregående skole Omar S. Johannsson, 3STE, 55; Abeera Akbar, 3STF, 54; Finn Matras,
2STF, 54; Maren Lium, 1STF, 51; Martin-Kristofer
Helgeland-Rossavik, 3STF, 49; Håvard Ulsbøl,
3STH, 45; Hans-Jeiger Gram, 1STF, 42; Torgeir
Haukaas, 2STF, 42; Jørgen Juel, 2STF, 42; Karl August Høivik, 1STF, 41; Nina Martinsen, 1STD, 40;
Markus Rud, 2STF, 40; Leif T. G. Bjørnsen, 2STF,
39; Caroline K. Hallerud, 1STF, 39; Carl Martin
Krokeide, 3STF, 39; Qinghua Gu, 1STF, 38; Julie
Røste, 2F, 38; Ingunn Egeberg Vari, 2STF, 37; Emili
Ahlgren, 1STF, 35; Hallvard Holm Høgemo, 1STC,
35; Keshaw Singhi, 3STC, 35; Tina Zeng, 2STD, 35;
Martine Lysebo, 2STB, 34
Drottningborg videregående skole Bjørnar D.
Hagen, 2B, 50; Håkon Rydland, 1B, 40; Jonatan Bezuijen, 3A, 37; Sigurd Hauan, 1B, 35; Johan-Didrik
Theisen, 3B, 35; Markus Hamsund, 2A, 33
Drømtorp videregående skole Bjørn Winquist,
3PBB, 40; Adrian Nielsen, 3PBA, 37; Fredrik Burud, 1HOA, 35; Anette Dulsrud, 3KMA, 35; Morten
Hillbom, 3KMA, 35; Kevin Viken, 3PBB, 35
Eid vidaregåande skule Torgeir Røyset, 1ELB, 40;
Steffen Haug, 1ELA, 35
Eidsvoll videregående skole Julie Wilberg, 3STC,
51; Andreas Brennsæter, 3STA, 40; Amund Fjøsne,
3STA, 40
Eikeli videregående skole Mathias Fjeldberg
Nerby, 1STC, 36
Eiker videregående skole Martin Moen Carstensen, 2STC, 35; Jørgen Sandnes, 2STC, 34
Elvebakken videregående skole Amir Hossein
Kazemi, 3PBGENA, 81; Simon Ingebrigt Golombek, 1STA, 66; Jogvan Helge Gardar, 2STC,
61; Sofie Smith Vågen, 3STE, 60; Frida Jerve, 1STE,
53; Nils Olav Jensløkken Meland, 3STE, 53; Sigrid Andresen, 3STE, 52; Signy Weisz, 2STF, 51;
Visa Aleksi Mantysalo, 3STF, 50; Lars Henry Berge Olsen, 2STB, 50; Eline Stenwig, 3STE, 50; Eirik
Landsverk, 3STE, 48; Axel Henæs Rønold, 1STE, 48;
Luke Whittington, 1STF, 48; Marius Hvoslef-Eide,
1STE, 47; Ellen Marie Knotten, 1STF, 47; Fanny
Børke Hallquist, 1STD, 46; Truc Anh Nguyen Phan,
2STF, 45; Runar Bjørhovde, 2STB, 44; Edvard Thån
Conrad, 1STE, 44; Kristian Tveitstøl, 1STA, 43;
Sarek Høverstad Skotåm, 1STF, 42; Kjersti Bragstad, 3STF, 40; Christian Magnus Rand, 1STF, 40;
William Sletsjøe, 1STA, 40; Lise Wessel Larsen, 39;
Guro Ølnes, 1STB, 37; Ingebjørg Hovland Evang,
3STF, 35; Karolina Weudolowicz, 2IUDB, 33
Elverum videregående skole Sindre Stenen
Blakseth, 1STD, 60; Kyrre Hannestad, 2STC, 56;
Christoffer Helgesen, 52; Isak Joramo, 3STA, 49;
Eivind Haugen, 3STD, 46; Bernhard Vincent Danielsen, 2STD, 37; Ingeborg Nedkvitne, 2STD, 36;
Amanda Lange, 3STB, 35; Viktor G. Solberg, 2STD,
33
Engebråten skole Hans Holm Torgersen, 10A1,
49
Fagerborg videregående skole Sebastian Sommerfelt, 3B, 42; Tor Botheim, 3B, 38; Fridtjof Mollatt, 2C, 35; Daniel Stupar, 3C, 35
Fagerlia videregående skole Fride Nordstrand
Nilsen, 2ST2, 58; Aleksander Robert Zukowski,
2STS, 47; Sigurd Holten Bøen, 1ST1, 46; Amanda
Tenfjord, 2STS, 43; Charlotte Lund-Hanssen, 1ST3,
41; Ragnhild Roaldsnes, 2ST2, 41; Simon Farstad
Østraat, 2ST2, 35; Markus Krey, 1ST3, 33
Fana gymnas Christian Bakke, 3A, 67; Petter
Elvevoll, 2E, 37; Jens Petter Lund Sommerlade, 2A,
35; Sigurd Samdal, 2A, 33
Fauske videregående skole Adrian Kjærran,
ST1A, 51; Mats-Erik Eriksen, ST2B, 48; Viktoria
Helene Strøm, 1DC, 45; Mikael Karlsen, ST1A,
38; Synne Flatlandsmo Tangen, ST3B, 38; Matias
Godtfredsen, ST1A, 35; Raymond Ulskog, ST1B, 33
Firda vidaregåande skule Håvard Klungre, 2STA,
62; Oskar Raftevold, 2STB, 53; Torleiv Straume Jr.,
1STA, 40; Ole Alexander Hole, 2STB, 37
Flora vidaregåande skule Mathushanth Manivannan, 2STA, 45; Even Senneset, 2STA, 40
Fosen videregående skole Erlend Hofstad
Langseth, 3MDA, 60; Joakim Fremstad, 3STA, 56;
Michal Jan Warecki, 2, 49; Håkon Eidsvik, 3STA, 45;
Astri Grøtan Dahl, 1STA, 41; Erlend Hansen, 3STA,
41; Per Tore Løberg Monstad, 3MDA, 34; Rune
Nervik, 3STA, 34
Foss videregående skole Fredrik Anfinsen, 3B,
80; Jenny A. Madsen Evang, 2E, 54; Andreas G.
Fossheim, 2E, 54; William Hornslien, 2E, 45; Silvia
Brown Bergly, 3B, 44; Henrik Giæver, 3, 37
Frederik II videregående skole Shiyi Zhang,
1STUF, 55; James Giang, 2STUK, 45; Marie Kjellstrøm Thorkildsen, 2STUK, 38; Jonas F. Bremtun, 3STUK, 37; Julie Kongrød, 2STUK, 36; Orhan
Hirsch, 2STUM, 35
Frogn videregående skole David Lu, 3ST5, 78;
Sindre Midjås, 1ST9, 53; Vilde Grimsmo, 1ST8, 37;
Mimmi Sofie Gjems, 1ST5, 34
Fræna vidaregåande skole Karolina Talandite,
2ST2, 45
5
Frøya videregående skole Andreas Rise Mathisen, 3STA, 60; Miriam Larsen, 1TIB, 40; Thale Ailin
Ervik Hammer, 1STA, 38
Fusa vidaregåande skule Martin Tysseland,
TAF4, 54; Sigurd Heide Rosland, TAF4, 49; Amanda
Njøten, TAF2, 42; Sigve Larsen, TAF4, 40; Tonje
Koldal Opsal, VG3, 37; Sindre Sagstad, TAF1, 35;
Mathilde Søviknes, TAF3, 35
Fyllingsdalen videregående skole Kari Anne
Trefall, 2MDA, 38; Henrik-André Eriksen, 2STC, 36;
Yasser, 1STB, 36; Sigurd Utvær, 2STB, 35; Audun
Solli, 1STB, 34
Fyrstikkalleen skole Dorian Costin Mancila,
1STB, 52; Kavithani Kandasamy, 2STA, 46; Einar
Bardal, 3STB, 44; Quynh-Anh Nguyen Phan, 2STA,
44; Hilde Hay Man Tsui, 3STA, 38; Irmelin D. Sagen, 2STC, 36; Hamza Hussain, 2STC, 35; Balder
Tokvam, 1STB, 35; Petter Mathisen, 2STC, 34
Garnes vidaregåande skule Sondre Espe Sagstad, 3STB, 67; Per Kristian Garnes, 3STB, 50;
Øyvind Håbrekke, 3A, 42; Simon Kvammen, 3A,
36
Gjøvik videregående skole Elin Gjerdet, 3STD,
55; Brage Askeli, 2STD, 51; Pauline Hardeberg,
2IB, 50; Ingvild Straumsheim Hoem, 2IB, 45; Arvid
Folke Järnbert, 2IB, 45; Elin Sletten, 1STE, 45; Tor
Augund Stokke, 3IB, 44; Tone Andrea Korshavn
King, 2IB, 43; Ingfrid Vestrheim, 2IB, 43; Hursanay
Turgun, 3IB, 41; Vebjørn Vindheim, 2IB, 39; Sondre
Grøterud, 1STE, 38; Nina Caroline Pedersen, 3IB,
36; Ingvild Haugen Swane, 2IB, 36; Lars Waage,
2IB, 35; Anna Kristine Fladsrud, 2IB, 33; Helene
Markeng, 1MU, 33
Gosen skole Torje Nysæther, 10C, 57
Gran ungdomsskole Ine Sofie Lodsby, 8C, 36
Greveskogen videregående skole Alf Erik B.
Berg, 3STG, 86; William Bonner Aksnes, 1STD, 55;
Ramile Parhat, 2STA, 55; Kristina Myhre Them,
1STC, 42; Christine Bakken Fjeld, 35
Greåker videregående skole Simon Foldvik,
2STUE, 65; Elisabeth Vedahl, 3STUE, 65; Victor Antonio Ruiz Bergerskogen, 1STUE, 55; Maren Lovise
Øby, 2STUE, 51; Herman Berget, 1STUE, 46; Anna
Jenssen, 1STUE, 46; Alexander, 2STUE, 40; Heidi
Wangberg, 2STUA, 40; Philip Ingebrigtsen, 2STUE,
39; Philip Lundberg Jamissen, 2STUE, 35
Grim skole Aleksander Leraand, 8, 46
Grong videregående skole Peder Sagmo, 1STA,
41; Mette Mediås Nyås, 1STA, 40
Hadeland videregående skole Kari Lovise Lodsby, 2STC, 96; Ingvild Hval, 3STC, 43; Ole Petter
Klæstad, 1STB, 39; Mikkel Nygard, 3STC, 36; John
Kristian Hilden, 3STA, 34; Magnus L. Voll, 1STB, 33
Hadsel videregående skole og fagskole Stokmarknes Sultan Measko Gebregergis, ST2B, 40;
Mariam Hamidi, ST3B, 37
Hafstad vidaregåande skule Andreas Flaten,
3STC, 56; Sivert Kittelsen, 3STC, 43; Imre Ben Elzer, 2STB, 41; Johannes Hauge, 2STE, 37
Halden videregående skole Porsnes Mathias Leander Isaksen, 2STUB, 69; Yimin Zhao, 2STUB, 54;
Ola Singsdal, 3STUC, 50; Andreas Alvem, 3STUB,
49; Sigrid Ottestad Hansen, 3STUB, 49; William Ke,
3STUD, 47; Åsmund Danielsen Kvitvang, 3STUB,
47; Zain Mushtaq, 3STUB, 40; Vebjørn Jokstad,
3STUD, 37; Henning Frankrig, 1STUA, 34
Hamar katedralskole Harald Guntvedt Brevik,
2STE, 66; Gard Hofshagen, 3STB, 56; Sebastian
Johansen, 2STB, 48; Sigmund Bjørnhaug Pedersen,
3STB, 33
Hammerfest videregående skole Knut Rogde,
3STUA, 44; Malin Zimmermann, 1STA, 35
Haram vidaregåande skule Stig Ove Sæterøy, 3ST1, 49; Randi Katrin Høgset, 2TT1, 45; Ilja
Boginskis, 2ST2, 40; Ruben Natvik, 3TT1, 36; Torje
Pedersen, 3TAF, 36; Kristoffer Rogne, 3TT1, 35
Hartvig Nissens skole Christopher Cassidy,
2MDG, 47; Johanna Norum, 2STB, 41; Ellen Bennin Brataas, 2MDG, 37; Synne Beckstrøm Fyrand,
1STD, 36; Line Haadem Mattsson, 1STD, 36; Øyvind Faxvaag Volden, 3STE, 36; Axel Sørsdahl,
1STE, 34
Heggen videregående skole Therese Strand,
3STC, 53; Norun Tande Buset, 2STF, 43; Julie Madssen, 2STF, 40; Martine Dyring Hansen, 1STB, 39;
Markus Pedersen, 2STC, 38; Jonas Rogde Jørgensen, 1STF, 36; David Ference Bendiksen, 2STF, 35;
Odd Reidar Bygdnes, 1STB, 34; Miriam Finjord,
2F, 34; Tom Knutsen, 2STD, 34; Øivind Albrigtsen,
2STF, 33
Heimdal videregående skole Trond Einar Moen
Pedersli, 4IDA, 76; Iver Brønstad, 4IDA, 64; Jørgen
Natvig Løvseth, 2IDB, 53; Andreas Thyholt Henriksen, 4IDB, 46; Guro Mestvedthagen, 2STA, 45;
Fredrik Almås, 2IDA, 39; Bendik Sandnes Vada,
2STC, 39; Kenan Mahic, 3STA, 36; Sigrid Merete
Moen Pedersli, 2IDA, 35; Petter H. Strand, 2STB, 35
Hetland videregående skole Øyvind Steensland,
60; Erlend Vatsvåg, 3STA, 51; Tormod Paulsen,
3STB, 41
Holmestrand videregående skole Eivind Midtskogen, 2STA, 35
Horten videregående skole Bernt Jonas Fløde, 1STF, 59; Fredrik Strupe, 2STF, 55; Alexander
Bonner Aksnes, 3STF, 53; Volrath Robinson Bugge, 3STA, 53; Rendell Cale, 3STF, 52; Nathalie von
Huth, 48; Lise Valen-Sendstad, 1STF, 48; Celine
Prøytz, 2STF, 42; Rolf Martin Aspenes, 2STF, 41;
Espen Hansen Høijord, 1STF, 40; Edwin Nongba
Traore, 3STF, 38
Hvam videregående skole Åsne Kjelgum Langaas, 3LGE, 39; Frøydis Lystad, 3NBE, 38; Mari
Støverud Beitnes, 3NBE, 35; Even Marius Nordhagen, 3NBE, 35; Magnhild Sandbakken, 1NBE, 34;
Håkon Vestmo, 3NBE, 34
Høyenhall skole
Inderøy videregående skole Jonas Rønning,
2STR, 45; Jon Kristian Slapgaard, 2ST, 41; Olav U.
Biørken, 2ST, 35; Maren Estendatter Græsli, 2ST, 33
Jessheim videregående skole Jørgen S. Brathen,
3STB, 75; Farhan Ahmed Chaudhary, 59; Mats
Johansson, 2STB, 49; Isabelle Molander, 1STC,
46; Oscar Eric Karlsson, 2STD, 45; Henrik Fang
Liland, 2STC, 45; Margrete Saugestad, 2STD, 45;
Håkon F. Holm, 3STA, 43; Lars van der Lee, 2STD,
42; Anna Kurbatskaya, 3STA, 40; Thea Caroline
Granhus, 3STB, 38; Linnea Gjengedal, 3STB, 37;
Lavanja Jeyenthiran, 3STC, 37; Erlend Berg, 2STA,
36; Jan-Morten Strømseth Rygh, 3STB, 35; Åsmund
Reierstad Fostad, 3STC, 34; Mina Helene M, Mehus, 3STC, 34; Tayyeba Yousaf, 1STA, 33
Kannik skole Johan Lokna, 100/MAR12, 62
Kirkeparken videregående skole Thomas Benjamin Frogner, 3STUC, 70; Kristine Olsborg, 3STUB,
56; Victoria Olsborg, 3STUC, 50; Torbjørn Nguyen,
3STUE, 45; Christine Aaserød Pedersen, 1STUE,
43; Tobias Bekk Johansen, 3STUD, 42; Emil Telstad, 1STUA, 42; Adnan Vrevic, 3STUE, 41; Nathalie Dyhr Olimb, 3STUC, 40; Rakel Debora Solhaug,
1STUC, 39; Herman Schrader Bordal, 2STUE, 38
Knarvik vidaregåande skule Lars-Arne Boge,
4EL-PA, 69; Vegard Berge, 3TPTAF, 53; Andreas
Krossøy, 1TPTAF, 45; Mats Skjerve, 3STA, 40; Kristoffer Skjelanger, 1EL-TAF, 33
Knut Hamsun videregående skole/Knut Hamsun Joarkkaskåvllå Magnus Blomberg, ST2, 39;
Hallvard Heide, 1, 39; Sigurd Strand, ID1A, 39;
Tor-Halvar Bergholt Jakobsen, IDA, 35
Kongsbakken videregående skole Johan Sokrates Wind, 2STD, 95; Eiolf Kaspersen, 3STB, 85;
Leo C. F. Sem, 2STB, 58; Gustav Reibo, 1MUA, 56;
Brage Birkeland Olsen, 2STF, 54; Johanna M. Engh,
1MUA, 44; Aksel, 2STA, 37; Synne Brynjulfsen,
1STE, 37
Kongsberg videregående skole Knut Olav
Schnell, 3STD, 65; Marius Mæhlum Halvorsen, 44;
Anja S. Engebretsen, 3STB, 43; Gjermund Strøm,
2STA, 41; Paula Barburas, 2IBA, 39
Kongshaug Musikkgymnas Solveig Brennsæter,
VG2, 45; Stian Viksøy Nøkleby, 2, 45; Elias Kvamme
Fjeldstad, 2, 39; Thomas Linje Lossius, VG3, 36;
Knut Anders Stokke, VG3, 36; Osmund Høye, VG2,
35; David Skutlaberg, VG3, 34
Kopervik videregående skole Ommund Andreas
Hallaråker, 2STC, 36; Veronica Nes, 1STD, 36; Torleif Skår, 3STA, 36; Joakim Aarø, 2STC, 35; Stian
Hjorteland, 3STA, 33
Kragerø videregående skole Snorre Hofstad
Fredriksen, 3REA, 63; Kristoffer Vikre, 3REA, 40;
Zackeus Bengtsson, 1STB, 38
Kristelig gymnasium Peter Marius Flydal, 3F, 88;
Håkon Flatval, 2C, 86; Bernt Johan Damslora, 3A,
60; Mikkel Andreas Ask Guttormsen, 2C, 53; Edvard Liodden, 2B, 50; Sondre Wikberg, 9D, 46; Sofie
Kristine Flydal, 9D, 45; Magnus Rem, 2A, 39; Thomas Skarbø, 1D, 38; Edvard Hesli, 10B, 36; Markus
Ola Granheim, 2C, 35
Kristen videregående skole Nordland Magnus
Eidissen, 1ST, 40
6
Kristen videregående skole Trøndelag Aumgaran Ratneswaran, 3B, 60; Freya Sofia Andersen, 3D,
53; Tobias Dragsjø, 2B, 49; Vebjørn Sletta, 3C, 48;
Sentoran Ratneswaran, 3B, 45; Martin Ludvigsen,
3D, 43; Sondre Wennberg, 40; Maren Garli, 1B, 39;
Gabriel Sandberg, 2A, 38; Pauline Bellingmo, 3B,
35; Harald Hjellen, 2C, 35; Edvard Lervik, 1A, 35;
Sander Eide, 3D, 34; Randi Gustad, 2B, 34; Martin
Stiles, 1C, 34; Ådne G. Estenstad, 3B, 33; Vemund
Grindskar, 2A, 33; Tobias Hyldmo, 1A, 33; Bhavdeep Singh, 2A, 33; Jo Harald Solem, 3A, 33; Odin Bye
Solheim, 1B, 33
Kristiansand Katedralskole Gimle Ole Kristian Pedersen, 3STG, 77; Tianzhi Lu (Peter Wang),
VG3, 75; Peter Dougherty, 2IBA, 68; Andreas Lervik, 3STK, 61; Elias F. Skjeie, 3STG, 58; Tor Istvan
Stadler Kjetså, 2STE, 53; Jon Wallem Anundsen,
1STI, 52; Simen Bjelland, 3STF, 51; Julie Marie
Wulff, 3STG, 50; Nora Møller Didriksen, 2STA, 48;
Viktor E. Lunde, 3IBA, 48; Solveig Randøy, 2IBA,
47; Katinka Kjevik, 3STD, 46; Martin Duy Tat, 3IBA,
45; Mariann Tryland, 3STK, 45; Maria Cathrine
Berg Rolke, 3STD, 41; Eivind G. Abrahamsen, 1STI,
39; Trym Fauchald, 1STI, 39; Yashar Honarmandi,
3IBA, 39; Hanna Maria Eivindson, 3STK, 37; Marie Erland, 2STG, 37; Erik Stanley Jortveit, 1STI,
37; Gina Lindstad, 1STE, 37; Andre Sait Eppeland,
1STD, 36; Fredrik Fosseli, 1IDB, 36; Nils Johannes Mikkelsen, 2IBA, 36; Sander Thommesen,
2STD, 36; Thomas J. Gabrielsen, 1STI, 35; Ludvig
Jomeland, 1STA, 35; Håkon Eide, 3STK, 34; Laurits
Jørgensen, 1IDB, 33
Kvadraturen videregående skole Caroline Sindland, 3TPTAF, 51; Adam Gaidi, 3TAF, 45; Sindre
Stephansen, 1STA, 40; Katinka H. Engen, 2TAF, 36
Kvaløya videregående skole Erik Yttervoll,
13STC, 43; Michelle Steinbakk, 13PÅB, 33
Kvinnherad vidaregåande skule Joakim Olsen,
3B, 45
Kvitsund gymnas David Tørre Asprusten, 2A, 68;
Signe Lohne, 1B, 44; Benjamin Kjørholt, 1A, 40;
Signe Raftevold Rue, 2B, 36
Lambertseter videregående skole Iselin Knutzen, 46; Pranav Bhart, 2STB, 45; Augustrud Jacobsen, 3STG, 36; Thakilan Ponnudurai, 2STC, 35;
William Huan Ho, 2STB, 34; Anja Mærlie, 3STA, 33
Langhaugen videregående skole
Levanger videregående skole Anne Marit
Gårseth, 2STA, 48; Bjørnar Myhr, 3STB, 40; Marte Fostad Opheim, 3STC, 36; Jon Stokke, 3STC,
36
Lillehammer videregående skole Audhild Høgåsen, 3STG, 60; Gjermund Øfsti, 2C, 50; Anders
Bostad Borg, 1STG, 48; Martin Bakken Lesjø, 2STE,
46; Tristan Dobrowolski, 1STD, 45; Herman Øie
Kolden, 1STD, 43; Håvard Svingen, 1E/1MT2, 43;
Håvard Mo Vaadal, 2G, 43; Håkon Longva Korsvold, 2STB, 42; Lars Kristian Skaarseth, 2A, 42;
Herman Sletmoen, 1B, 39; Vetle Brekmo, 2ELD,
38; Stian Stutlien, 1G, 38; Eivind Holen Jølsgard,
2STA, 37; Øystein Nordlund, 2MATR1, 37; Julie
Trentemøller Faarup, 2E, 36; Simen Holmestad, 1,
36; Rune Midtlien Hageløkken, 1D, 35; Maja Sklet
Johansen, 1G, 35; Ingrid Aas Myhr, 3G, 35; Håkon
S. Wæhler, 2F, 35; Elise Hasselquist Evensen, 1STC,
34; Simen Bergset, 1G-1T, 33
Lillesand ungdomsskole
Lillestrøm videregående skole Guangcheng
Hua, 2STA, 82; Asbjørn Lerø Kongsnes, 3MUS, 69;
Hannah Berg, 3IBA, 58; Martin Willoch Olstad,
2STC, 53; Eirik Braaten Brose, 3MUS, 45; Håvard
Borge, 3IBA, 44; Henrik Hammersgård, 3STE, 43;
Fredrik H. M. Sæther, 2STC, 42; Aleksander Aam
Ingvaldsen, 1STB, 35; Ola Solberg, 1STE, 35; Adrian
C. Eide, 1STA, 34
Lister videregående skole avd. Flekkefjord
Astrid Bøe Grøtteland, 1STG, 47; Hanna Sofie Skåland, 1STG, 41; Mira Pallaischat, 2STG, 40; Anne
Helene Sandsmark, 2STG, 40; Simone Bystadhagen, 2STH, 33
Lundeneset VGS Erik Rundhovde Mørenskog,
61; Sondre Sørbø, 1ST, 59; Alessandro Seeligmann,
2ST, 53; Oskar Goldhahn, 1ST, 51; Jan Arne Slette,
3PB, 48; Berge Marius Stople, 3ST, 41; Anna Rita
Måge, 1ST, 37; Beate Doeland, 2ST, 33
Lycée français René Cassin Simon Raphael, VG3,
56; Dyveke Bergh Poulsson, 2VGS, 55; Louis Carteron, VG1, 50; Jan-Luka Fatras, 1, 50; Anatol Grosse,
VG1, 50; Benjamin Skylv, VG3, 49; Eloïse Elisdotter
Kask, VG1, 45; Francesca Alabaster, 2, 44; Aasta
Andreassen, 2VGS, 44; Sunniva Bauck Dahl, 2VGS,
44; Sebastian Stuph, 3VG, 44; Fauvel Thomas, 2,
44; Kieffer Yann, 41; Marion Graasvoll, VG3, 40; Sami Benhabiles, 39; Marie Louise Prat Sundrønning,
VG3, 38; Alexander Heggelund, 2VGS, 37; David
Langlé, 37; Morosetti Majit, TS, 37; Charlotte Aubeit, 1, 35; Alexandra Dramstad, VG1, 35; Dzaïr
Faysal, 35; Isabel Halvorsen, VG3, 35; Julie Moene,
VG3, 35; Karl Broch, 2, 33; Just-Groene Léo Simon,
1, 33
Lørenskog videregående skole Julia Winsevik
Haugen, 3STD, 53; Einar Sund, 3STA, 39; Christian
Buer, 3STA, 37
Mailand videregående skole Anders Brennhagen, 3STA, 58; Daniel Duy Nguyen, 1STE, 45;
Audun Karlstad, 1STE, 42; Kevin Berget, 1STE,
41; Anne Marie Thorbjørnsen Paulsen, 1STE, 39;
Huy Minh Le, 1STE, 38; Cecilie Bentzen, 1STE, 36;
Tonje Otnes, 3STB, 36; Anitha Ahtlathasan, 35
Majorstuen Skole Simen Haufmann, 9E, 59;
Daniel Yang Hansen, 9E, 51; Erling Roll, 10A, 43;
Haakon Huynh, 9E, 38; Irma Hofseth Fearnley,
10B, 35
Malakoff videregående skole Anoushka Skaar
Nordby, 2STUF, 41; Linn Kristine Larsson, 1STUA,
38; Jarle Marthinsen, 2STUA, 35
Malvik videregående skole Erlend Øye, 2STB,
62; Jomar Brudeli, 3STA, 54; Vegard Sporstøl, 3STB,
50; Henrik Malvik Bjørgan, 2STA, 45; Olav Haaland
Moseng, 1STB, 42; Magnus Utne, 2STB, 40; Tonje
Hatling, 1STF, 38; Håkon R. Skjelstad, 1STE, 37;
Håkon Hoff, 2STB, 36; Kine Skei, 2STB, 36; Henrik
Nilsen, 3STB, 35; Martin Frencis Berg, 1STC, 33
Mandal videregående skole Sivert Rønning Vatnedal, 3STB, 58; Andre Olaisen, 2STD, 55; Aslak
Vikøyr, 3STB, 54; Farhad Jafar Monsouri, 1STD, 50;
Jul Eirik Olsen, 2STA, 47; Lina Marie Berge, 3STA,
45; Henrik Lunde, 2STC, 45; Ingebjørg Sanne,
3STA, 44; Aleksander Knutsen, 2STD, 43; Henrik
Brådland, 2STC, 39; Markus Henanger Haven,
3STA, 38; Tor Kristian Ruud, 3STA, 37; Shoey S. Daliri, 3STB, 35; Henrik Torland Klev, 3STA, 33; Roald
Tufte Rødberg, 3STB, 33; Jakob Westermoen, 3STC,
33
Melhus videregående skole Johanna Götzen,
3STA, 35
Meløy videregående skole – Avdeling Ørnes Sofie Bang, 2A, 34
Meråker videregående skole Henrik Olav
Aandstad, 2STA, 52; Tore Berdal, 1IDA, 51; Eirik
Sømoen, 1IDB, 50; Ådne Toldnes, 4STPSA, 45;
Ole Kristian Dullum Reum, 2IDC, 38; Oddvar S.
Saanum, 2IDB, 38; Håkon Hjerpås, 4PS, 35; Sander
Reitan, 1IDB, 35; Anna Kristine Størseth, 1IDA, 35;
Eskil Fladsrud, 4STPSA, 34
Molde videregående skole Magnus Longva,
3ST3B, 63; Asgeir Flemmen Berg, 2C, 56; Vestein
Dahl, 3B, 51; Truls Moltubakk, 2F, 50; Henrik
Sæther Sørheim, 3I, 50; Ingeborg Torvik Gotaas,
3D, 49; Bendik Sandøy, 3F, 44; Ingrid Gisnås, 3G,
43; Ingvild Hals Hauge, 2F, 43; Matias Vinje, 3C, 43;
Denis Mokrinskikh, 3A, 42; Pia-Charlotte Andreassen, 3D, 41; Martin Pedersen, 2D, 41; Olve Sti,
2E, 41; Jakob Eikeland, 2C, 40; Oliver Nøsen, 3D,
38; Videna Madeleine Bjelland, 2I, 37; Emilie Nesje, 3A, 35; Trine Ødegård Olsen, 3C, 35; Sine Alise
Hartvigsen Hansen, 3B, 34; Adrian Balsnes, 3F, 33;
Daniel Heimen, 33; Anders Mittet, 3F, 33; Lars Ivar
Raanaa, 3B, 33; Anna Lovise Rekdal, 3D, 33; Thea
Jasmeline Wågø Skodje, 2F, 33
Mosjøen videregående skole Anders Hagen Jarmund, 3MU, 58; Tomo Dolovic, ST1A, 43; Peter
Lundestad Lawrence, 1MDD, 42
Mysen videregående skole
Møglestu videregående skole Tommy Tran,
3STB, 74; Johnny Sannes, 1STB, 45; Lilliana Tran,
2STB, 45; Tony Timmy Tran, 1STA, 45; Åsu Hugen,
1STA, 40; Jonas Egeberg, 2STA, 39; Frieder J. Prinz,
2STF, 37; Emilie Luu, 1STA, 36; Andreas Sund,
2STA, 34; Sindre Brattegard, 2STA, 33
Møllergata skole Andreas Alberg, 5A, 50
Nadderud videregående skole Søren Gammelgaard, 3STA, 81; Henrik S. Lie, 2B, 73; Ivar Austin
Fauske, 3STB, 72; Thomas Lone, 3STB, 66; Håvard Breivik, 3B, 65; Weronika Wrzos-Kaminska,
1A, 63; Karl Peter Skjelvik, 3STB, 62; Anders Hoel,
1A, 55; Henrik Storesund, 2STC, 55; Jørgen Taule,
1STA, 54; Nicolay Kavli, 3STD, 51; Johan De Besche, 3STB, 50; Amund Tenstad, 2STC, 48; Egil
Viken, 3D, 46; Patrik Isene Sund, 2STA, 44; Kristoffer Eggestad, 1E, 37; Anja Djupesland, 1C, 35;
Daniel Aghajani, 1A, 33; Edvin Johnsrud, 2STD, 33
Nannestad videregående skole Glenn H.
Kampesveen, 2STA, 44; Didrik Roknany, 41; Sindre
H. Petersen, 3STB, 38
Narvik videregående skole Frydenlund Andreas
Norum, ST2A, 53; Jakub Kozlowski, ST2A, 43; Benedicte Opshaug, ST1B, 36; Herman Holthe, ST1D,
35
Nes videregående skole Sverre Kjuus, 2STA, 50
Nesbru videregående skole Christian Vold
Reichenberger, 3SIB, 48; Just Cristian Lundberg,
3SRB, 45; Håvard Lystrup, 2SIB, 40; Andrei Mihut,
2SIB, 40; Philip S. Terli, 2SIB, 40; Andrea Månsson,
3SRB, 39
7
Nesodden videregående skole Anna Bergan
Dahl, 3STB, 54; Martin Aasen, 2STC, 53; Anders
Hove, 1STE, 53; Sebastian Sund, 3STB, 44; Marcus
Gulli Bergquist, 3STE, 43; Joakim Hove, 3STB, 40;
Uzma Dar, 37; Stian Lande Wekre, 1STE, 37; Sigurd
Vatn Totland, 1STE, 36; Julia Maria Jansen, 2STB,
34
Nord-Gudbrandsdal vidaregåande skule Avdeling Lom Synne Odden, 3REA, 46; Rannei Hosar,
3REA, 41; Sindre Garmo, 3REA, 38; Martine Øien,
3REA, 34
Nord-Troms videregående skole avdeling Nordreisa Daniel Tobias Johansen, 1STA, 58; KarlOskar Bjerkeli Jensen, 3STA, 46; Stian Bakkevoll,
3STB, 39; Michael Bekkmo, 3STA, 33; Noah Fossum, 1STA, 33
Nordahl Grieg videregående skole Erlend Brask
Eriksen, 1STD, 58; Ørjan Ø. Kobbeltvedt, 3STUSPE,
58; Alexander J. Antzen, 1STA, 38
Nordby ungsomsskole Amir Ahmed, 10B, 48
Nordkjosbotn videregående skole Birgitta Fjellstad, 2REA, 42; Tatiana Boldovjakova, 2REA, 39
Norges Toppidrettsgymnas Geilo Brage Malm
Monstad, 2, 65; Sverre Ryland Glomnes, 2GEA, 57;
Kristian Killingberg, 2GEA, 39
Norges Toppidrettsgymnas Lillehammer
Notodden videregående skole Danny Duy Nguyen, 2STC, 41; Benedicte Grotbæk Kristoffersen,
3STB, 36; Guro Solberg, 3STB, 36; Jørn Deila, 3STC,
35; Lene Rauland, 3STB, 35; Polina Samoylova,
2STB, 35; Hanna Heggenes, 3STB, 34; Emil Sten
Hestvik, 3STC, 34; Jon Olav Holland, 3STA, 33
Nydalen videregående skole Erik Bøe, 2STA, 69;
Vebjørn Tandberg, 2STA, 58
Nøtterøy videregående skole Johannes Eskilt,
3STE, 59; Carl Koch, 3STA, 56; Fredrik Foyling,
3STB, 50; Torkil V. Pladsen, 3STA, 50; Eivind Lie Andreassen, 3STA, 41; Jonas Thoresen, 2STC, 40; Eirik
Holm Fyhn, 3STC, 36; Fredrik Svendsen, 3STB, 36;
Hans Martin Grov, 2STE, 34; Andrea Drange Tilnes,
2STA, 34
Olav Duun videregående skole Larents-Kristian
Blomseth, 2STB, 42; Mathias Lysberg, 2STB, 39;
Ingrid Marie Hildrum, 2STB, 37; Erik Prebensen,
2STB, 35
Ole Vig videregående skole Jørgen S. Sorte,
3STH, 60; Johannes Bye, 2STG, 59; Lars A. Lervik,
3STH, 51; Jørgen Laugtug, 3STD, 48; Frida Bakken
Myrvang, 1STG, 47; Sigrid Skjelstad, 3STH, 46; Marius Bergsland, 1STH, 45; Aleksander L. Nyberg,
1STH, 45; Magnus Aleksander Henriksen, 2STG,
44; Jørgen Hustad, 2STH, 44; Madelene Gjønnes,
2STH, 43; Torbjørn Bogen-Storø, 1STG, 42; Phoebe
De Clive-Lowe, 1STH, 42; Kristian Rønning, 1STH,
41; Ann Isabel C. Rosvoll, 3STG, 40; Ragnar Stene,
2STG, 40; Karen Aune, 1STH, 39; Kristin Raaen,
1STG, 39; Solvor Støre, 2STG, 39; Tea Sem Aallot,
1STG, 38; Hannah Dullum, 2STF, 38; Hannah Thorunn Monsø, 2STH, 38; Ole Kristian Rabben, 2STF,
38; Andreas Ritter, 2STF, 38; Anna Kristine Aasvold,
2STG, 37; Daria Osipova, 2STG, 37; Erich Tarasov,
2STE, 37; Inge Dovre Sætherø, 3STB, 36; Andreas
Hansen Asbjørnslett, 3STG, 35; Marit Bjørseth,
1STG, 35; Petter Bjørseth, 3STG, 35; Amun R.
Finserås, 2STC, 35; Embla T. Johansen, 2STF, 34;
Sigrid Solheim, 3STC, 34; Elisabeth Sveen, 3STH,
34; Erlend Magne Buås-Hansen, 3STC, 33; Inger
Moksnes Hernes, 1STG, 33; Elias Landfald, 1STG,
33; Knut Sverre Sørgenvåg, 3STG, 33
Oppdal videregående skole Håkon Iversen, 3ST,
50; Vegard Mellemsæter, 2ST, 46; Jostein Johansen Lyngen, 1ID, 39; Knut August Svisdal, 1ID, 39;
Christopher Quale, 2ST, 37; Hanna Aksetøy Aalmen, 2STA, 36; Ingrid Godtland, 2ID, 35; Kathrine
Otelie Aalberg, 3ST, 33; Ola Såstad Mjøen, 1ST, 33
Oppsal Skole Erling S. Rørvik, 10, 46
Orkdal vidaregåande skole Gunhild Brønstad,
3STA, 64; Mari Voll Dombu, 3STA, 61; Oskar M.
Gråberg, 1STA, 55; Ole Kristian Sævereid, 3STA,
55; Ola Alstad, 2STA, 50; Ona Svedaite, 3STB, 47;
Håkon Husdal, 3STB, 45; Eirik Halland, 2STA, 43;
Vebjørn Trønsdal Bævre, 2IDA, 41; Andreas Lystad
Svorkdal, 2STB, 39; Signe Øyum Wiggen, 3STB,
39; Christopher Zevgren, 3STA, 38; Geir Magne
Glåmen, 2IDA, 35; Andrine Kvåle, 3STB, 34; Terje
Martin Solfeldt, 2MDA, 34; Håkon Johannessen,
3STA, 33; Marte M. Klingen, 3STA, 33
Os gymnas Jørgen M. Storum, 1C, 52; Benjamin
Fimreite, 2B, 41; Arne Hadler Olsen, 2B, 35
Oslo Handelsgymnasium Edvard Stubberud,
3STA, 68; Jacob Stolt-Nielsen, 3STC, 58; Fredrik
Græe, 3STA, 57; Lars Folkestad, 2A, 55; Henrik
Skovli, 3STA, 54; Peter William Skjensvold, 2STG,
49; Magnus Strand, 2STB, 44; Andreas Tangstrøm,
1STF, 44; Agnes Camilla Tysland, 2STF, 43; Victor
Bernau, 1STF, 42; Gunnar Bugge Helle, 2STA, 41;
Emil N-F, 2STG, 41; Sigurd Skavlan, 3STI, 41; Elias
Berthelsen, 1STH, 40; Mathias Harper, 2STJ, 40;
Peter Syse, 2STA, 40; Mathias Dehli Klev, 2STG, 39;
Babette Ranberg, 2STH, 39; Erling Stray Bugge,
2STA, 38; Brigt Dahl, 2STF, 38; Sven Thorkildsen,
1STF, 38; August L. Fredø, 1STA, 35; Tage Ringstad,
35; Christoffer Byklum Helmersen, 1STB, 34; Markus Melgaard, 1STA, 34; Marcus Vier Simensen,
2STB, 34; William F. C. Evensen, 3STA, 33
Oslo International School Aleksander Dash,
IB1, 75; Einar Horn, IB2, 73; Jun Hwan Yi, 9A, 70;
Jae Hoon Shin, IB2, 66; Alind Vats, IB1, 65; Ahsan Azim, IB1, 63; Benjamin Buan, PREIBA, 59;
Hu Yu Ting, 10B, 56; Aleksander Gerard-Ursin,
IB1, 55; Johannes Beyer Bruvik, 10B, 53; Amanda
Axcrona, 10B, 51; Carl Langaker, 10B, 46; Rasmus
Munter, IB2, 46; Nicola Skajaa, IB1, 45; Nicolas
Ågnes, PREIB, 45; Joseph Murray, IB1, 41; Yujiro Hasegawa, PREIB, 40; Simone Fløe Marschall,
PREIBA, 40; Nick Sweeting, PREIBC, 40; Johannes
Slyngstad, PREIB, 39; Erik Alstad, PREIB, 37; Jun
Hyung Chun, PREIB, 37; Caitlin McGee, IB1, 37;
Max Jacobsen, PREIBA, 36; Stefan Larsen, PREIBA,
36; Esther Swehla, PREIB, 36; Emma Sørlie, PREIB,
36; Julie Beyer Bruvik, Y9B, 35; Benjamin Drablos,
IB1, 35; Sanne Iggström, PREIB, 35; Hannah Isaksen, PREIB, 35; Emily Nathan, Y10B, 35; Adrian
David Snell, 10A, 35; Ebubekir Clark, 10B, 34; Isha
Prabhu, 10C, 33; Ruksana Sivakaran, PREIBA, 33;
Aliona Titarenko, PREIBA, 33
Oslo Private Gymnasium Henning Sørensen, 3A,
65; Bendik Tho, 3A, 55; Martin Nordby Johansen,
3A, 48; Daniel Bergersen, 3B, 44; Håkon Størdal,
3A, 42; Max L. Hauge, 2A, 40; Audun Lindland, 40;
Thea Tandberg, 3B, 39; Emil A. W. Braathen, 3A,
38; Susann Masdal, 1A, 38; Anders Ruth, 3B, 37;
Mathilde Tillman Hegdal, 2A, 34
Oslo katedralskole Viktor Balch Barth, 86; Luca
Gazdag, 70; Johannes Lacasce, 3C, 67; Eivind Roson Eide, 3C, 62; Guro Tyse, 3B, 61; Ingvild Brekke,
3B, 60; Sverre Løyland, 3A, 60; Bohan Zhang, 3G,
60; Anna Lina Sjur, 3STD, 58; Zhang Dong, 3C, 56;
Henrik Giske Fosse, 1STE, 56; Silje, 3F, 55; Eirik
Vesterkjær, 54; Maria Soleim, 3A, 51; Henrik Hesle,
3E, 50; Christian Johansen, 3C, 50; Erlend Nodeland Eriksen, 3A, 49; Mathias Bynke, 2B, 47; Lars
Lødemel Sandberg, 2B, 46; Krishna Solberg, 1STC,
46; Stein Elgethun, 1STA, 45; Eldar Thomassen Fagerbakke, 1STE, 45; Astrid Helene Lane, 1STA, 45;
Mathias Lien, 3STE, 45; Elisa Wiborg, 3E, 45; Heidi
Yi, 1STC, 45; Anine Andresen, 3STB, 44; Invild Uri
Hageberg, 2B, 43; Ngan Hun Luong, 1STE, 43; Viktoria Wiik, 1STE, 43; Partup Singh, 3B, 42; Torjus
Klafstad, 3STB, 40; Henrik Grønbech, 2B, 39; Ingeborg Storesund Nes, 3STF, 39; Nora Pålsrud, 2B,
38; Iselin Ødegård, 1C, 38; Eina Bergem Jørgensen,
2STB, 37; Håkon Dølving, 3STE, 36; Eva Yasmin
Erlendsdottir, 1STC, 36; Sigrid Aurora Goll, 1STA,
36; Vilde Brady, 1STD, 35; Aurora L. Kobernus, 1A,
33
Osterøy vidaregåande skule Ragnhild Kvifte,
3ST, 40
Otta videregående skole Åshild Slåen, 3ST, 53;
Brede Johnsgård, 2ST, 45; Amalie Sandbu, 2ST, 35
Persbråten videregående skole Mathilde Voraa,
2IDG, 37
Polarsirkelen videregående skole studiested Moheia Didrik Fosse, ST3D, 63; Bjørg Vårli Håland,
ST3B, 49; Sindre Fjellavli, ST3B, 48; Ferdinand
Storvoll, ST3D, 42; Maiken Breistrand Pedersen,
3STC, 40; Alenka Djarmila Behsen, ST3D, 39; Anita
Ulvestad, ST3C, 39
Randaberg videregående skole Nicolas Fløysvik, 3EFT, 50; Rakel Stensland, 2EFT, 42; Sindre
Djupevik Lunde, 2TPT, 40; Runar A. Johannessen,
2EFT, 38; Jon Anders Øygaard, 3TAF, 35; Sebastian
Støylen Bådholm, 2EFT, 34; Raoul Nilsen, 1STD, 34
Rauma videregående skole Ingvild Mjelva, 1ST,
47; Lars Almar Dale Mathisen, 1ST, 45
Re videregående skole Berat Helmeti, 3STB, 40;
Jostein Hogsnes, 3STB, 40; Mette Liset, 2STC, 40;
Philipp Immanuel Voigt, 3STA, 40; Guro Handeland, 1STD, 38; Sindre Kjelken, 3STC, 38; Lars Egil
Roberg, 3STB, 36; Philip Roberg Ghabeli, 1STA, 35
Red Cross Nordic United World College Yaojie
Hu, IB2, 100; Pei Gong, IB2, 90; Ricardo Montalvo Guzman, IB1, 81; Emil Goldsmith Olesen, 2IB,
69; Jana Rezabkova, IB1, 68; Bianca Bunoiu, IB1,
67; Mario Midence, IB2, 58; Ieva Stakvileviciute,
IB1, 58; Filip Torstensson, IB2, 55; Huynh Quang
Nghiem, IB2, 51; Khin Thiri Kyaw, IB1, 49; Eric
Abaidou, IB2, 46; Ismar Sabanovic, IB1, 46; Jakub
Crcha, IB1, 42; Ilma Jahovic, IB2, 41; Daniel Akinbote, IB1, 37; Emalie Lise Dam Christensen, IB1,
33
Ringerike videregående skole Håvard Bakke,
1STA, 46; Seyedsaeid Hosseini, 2STB, 45; Grzegorz
Swiderski, 2STE, 44; Johannes Skarstein, 1IDA, 38;
Sivert Aasnæss, 3STA, 35
Ringsaker videregående skole Helge Risto,
2STB, 51; Lasse Borg Anderson, 2STC, 50; Ilana
Jade Lisann, 2STC, 48; Steinar Schei, 3STB, 46; Hy
Le, 2STA, 41; Henrik Skarpnord, 3STC, 40; Steinar
Berg, 2STA, 39; Henrik Finsrud, 3STA, 39; Eirik
8
Dobloug Haandlykken, 3STB, 39; Janka Dreiøe
Støen, 3STF, 39; Hanna Flatebø, 3STA, 38; Petter
Granlien, 3STC, 36; Sivert Dæhli, 3STC, 35; Amalie
Liberg, 2STB, 35; Veronica Tørudstad, 2STC, 35;
Jon Simen H, Mangset, 2STC, 33; Helene Storlien,
2STA, 33
Roald Amundsen videregående skole Erlend
Ekern, 3ST5, 35
Rosenvilde videregående skole Yuka Takenaka,
2STB, 52; Hans Andreas Daae Guldberg, 3PBB, 43;
Amanda Ann-Marie Essebo, 2SFB, 40; Silje Manger, 2SFA, 40; Eirik Sæther, 3PBA, 39; Marianne
Keilen, 2KMC, 38
Rud videregående skole Jacob Grevstad, 1ESB,
77; Sverre Skjauff, 1MUA, 54; Dennis Christensen,
3MMUA, 50; Eivind, 1ESB, 50; Marius Eggestad,
3EDA, 49; Mikkel Remme, 1MUA, 45; Audun Lillekjendlie, 1MUA, 39; Aksel Hauge Slettemark, 1ESA,
35
Rudolf Steinerskolen i Bergen Katharina Bosse,
3VG, 35; Jan Erik Mütter, 2VG, 33
Rykkinn skole Dorota Monika Jaskula, 10A, 33
Røyken videregående skole Vebjørn Tunold,
3STD, 40; Åsmund Sandland, 3STB, 37; Hallvard
Stendal, 3STD, 37
Saltdal videregående skole Alice Blix Nergård,
STD1A, 45; Jonas Madsen Aaøyen, ST2, 35
Sami joatkkaskuvla ja boazodoalloskuvla – Samisk videregående og reindriftsskole Lasse
Sammol E. Balto, 1SUA, 40
Sandefjord videregående skole Håkon Thorstensen, 2STR, 54; Torgeir Dahl Jørgensen, 3IBA,
53; Lloyd Andreassen, 2IBA, 41
Sandnes videregående skole Stian Finjord, 2C,
54; Johann Elven, 3A, 50; Sarezh Pavel Nyland, 2D,
50; Håvard Anfinsen, 2C, 45; Martin Aria Mojahed,
2B, 45; Erlend Vea Halland, 1B, 34
Sandnessjøen videregående skole Yuxin Liu,
ST1B, 61; Bjørn Magnus Valberg Iversen, ST3A,
55; Suthikarn Lerssiriruksa, ST1B, 48; Stian Nygård, ST1A, 47; Helge Edvardsen, ST1A, 45; Markus
Bjørnvold Heggheim, ST1A, 40; Mariam Afshar,
ST3B, 35; Iver Narten Høberg, ST1B, 33
Sandsli videregående skole Magnar Blindheim,
3STUSPD, 70; Simen Nordeide, 3B, 60; Eirik Søreide Hansen, 2A, 55; Andreas Barmen, 2STB, 41;
Johan W. Anfinsen, 2STUSPD, 39; Linda Eikeland,
3STC, 38; Lars Lid Nordø, 3STB, 37; Øyvind K.
Sæbø, 2STD, 35
Sauda vidaregåande skule Jonas L. Handeland,
3STB, 34
Sauda vidaregåande skule avd. Sand Martin
Ulland, 43
Senja videregående skole Finnfjordbotn Fredrik
Østrem, 13STC, 72; Sondre Lorentsen, 11STF, 60;
Jakob Peder Pettersen, 13STA, 57; Nikoline Bie,
11STE, 40; Jittanan Panyaworakiat, 1, 35
Setesdal vidaregåande skule avd. Hornnes Laura Flottorp, 3STB, 48; Ørjan Åvitsland, 1STB, 48;
Håvard Hunshamer, 2STC, 46; Scott William Christopher Bunting, 3STC, 44; Said Mohammad Saleh, 2STC, 38; Robert Bunting, 2STB, 37; Johan
Homme, 1STB, 37; Zehra Saleh, 1STB, 36; Carmen
Chen, 2STC, 33
Sirdal videregående skole Lars Aasheim Svaland, VG3, 65
Sjøvegan videregående skole Håvard Aasen,
2STA, 50; Oda-Mari Anfinsen, 1STA, 39
Skedsmo videregående skole Nikolas Johnsgaard, 3STA, 60; Magne Worren, 1STA, 45
Skeisvang videregående skole Øystein Tormodsen Nygård, 2STF, 43; Abdulah Mukic, 1STF, 34
Ski videregående skole Eirik Nilsen, 3STB, 78;
Katrine Barli Evensen, 3STA, 66; Ingelin Herland,
3B, 51; Tiril Andreassen, 3STD, 46; Tonje Midjås, 3STA, 46; Håkon Fredrik Ruud, 3STA, 39; Erik
Nørstebø, 3STD, 36; Bjørn Olav Østeby, 3STB, 34
Skien videregående skole, avd. Prestejordet Tobias Bergkvist, 2STB, 62; Ole-Magnus Pedersen,
3STB, 44
Skullerud skole
Skøyenåsen skole Silje Henriette Gulbrandsen,
10B, 33
Sola videregående skole Thomas Sundvoll,
3STA, 50; Roger Hole, 2STC, 41; Ruta Seputyte,
2STB, 37; Jon Petter Berg, 2STB, 36; Andre Berge,
3STB, 35; Tobias Rob Kolnes, 2STC, 35; Andre Risa
Rabba, 1EFB, 33
Sortland videregående skole Isak Lichtwarck
Bjugn, ST2C, 64; Simen Heimly Danielsen, ST3D,
62; Martine Antonsen, ST3D, 46; Jonas Båtnes,
ID1A, 40; Camilla Iren Hansen, ST3B, 35; Isak Malaki Bendiksen, 1, 34
Sortland videregående skole – Lødingen
Spjelkavik videregående skole Håkon Myren,
2STD, 59; Marte Cecilie Fladmark Fylling, 3STC,
58; Andreas Moe, 3STC, 55; Ingeborg Margrete
Lianes, 3STI, 46; Erlend Skarpnes, 3STC, 44; Torgeir Vestre, 3STI, 41; Jonas Åsnes Sagild, 2STA, 37;
Andreas Bøstrand, 3STB, 34; Håkon Jerstad, 3STI,
34; Joakim S. Sørgård, 2STD, 33
St. Paul gymnas Hanna Lunde, 2A, 44; Adrianna
Szulc, 2B, 41; Philipp Gewalt, 1A, 39; John Glad
Eikås, 2A, 35; Piotr Pasiek, 1A, 35
St Hallvard videregående skole Ludvig Pedersen, 2STD, 51; Bendik Støa Sannes, 1STB, 50; Sigurd Botten, 3STA, 45; Øystein Kleppe Brittmark,
2STD, 44; Eebbaa Dhugaasaa Bantii, 1STB, 39
St Olav videregående skole (Sarpsborg) Martine Rusås, 3STUXX, 53; Ivar Hansen Kvernsveen,
2STUC, 50; Aasmund Brynildsen, 1STUC, 47; Manar Alsenwar, 3STUC, 40; Ingvild Eide Aslaksen,
2STUD, 40; Aleksander Huse, 1STUC, 40; Per Kristian Stabbetorp, 2STUA, 40; Ari Hammer, 1STUD,
38; Eirik Andre Moltu, 3STUF, 38; Erik Heggelund,
3STUF, 37; Aleksander Sendrowicz, 3STUB, 36;
Gunnar Johansen, 3STUD, 34; Ingrid Ødegård,
3STUB, 34
St Olav videregående skole (Stavanger) Arne
Tobias M. Ødegaard, 3IBD, 80; Galina Yavasheva,
3IBC, 68; Mette Wirak, 3STF, 60; Joachim Lundal,
3STH, 55; Kardin Kastrup Sømme, 3IBD, 55; Eivind Baltzersen, 3STF, 51; Yan Passeniouk, 3IBC,
49; Andreas Østhus, 3IBA, 48; Magnus G. Vatsvåg,
1STI, 47; Øyvind A. Bjørhus, 2STE, 45; Jens Dietrich, 2STD, 45; Markus Ho-Yen, 2STF, 45; Morten
Reinskau Olsen, 2STH, 45; Mikal S. Stapnes, 2STE,
45; Astrid Holstad Berge, 1STI, 43; Ragnhild Bratli,
2IBC, 42; Aleksejs Fjodorovs, 2STG, 42; Kristoffer Andreassen, 3STF, 41; Espen Karlsen, 2STH,
41; Astrid Vikingstad, 2STG, 41; Vetle R. Østerhus,
2STF, 41; Einar Aalvik, 3STF, 40; Khayale Agaeva,
3IBD, 40; Jørgen Ekeli, 1STF, 40; Kjetil T. Holm,
2STD, 40; Julie T. Lea, 3STE, 40; Wai Chun Leung,
1STF, 40; Thawng Ceu Lian Salai, 2IBA, 40; Tarjei
Veering Stordal, 2STH, 40; Tønnes Tjersland, 2STG,
40; Knut Henrik Tjøstheim, 2STF, 40; Øystein Weibell, 1STF, 39; Tiki Celine Midthassel, 2STF, 38;
Kristian Mæland, 2STK, 38; Line Undset, 2STF, 38;
Matias L. Ellingsen, 3STH, 37; Randi Sund, 2STF,
37; Atle Wiig-Fisketjøn, 1STH, 37; Thomas Eriksen,
2STG, 36; Kine Rosnes Hansen, 2IBB, 36; Enrico
Oberholzer, 2STF, 36; Sylwia Wasilewska, 2IBC, 36;
Andrei Costescu, 3IBC, 35; Amiin Elm, 2STG, 35;
Tonje Jacobsen, 2STF, 35; Magnus Kunnas, 2STH,
35; Kristine Lescoeur, 2IBB, 35; Vegard Olsen,
2STE, 35; Stian Petersen, 2STD, 35; Erlend Skretting, 2STH, 35; Odin Strømberg, 1STF, 35; Daniel,
1STF, 34; Henrik Fjellheim, 2STF, 34; Pauline Geiss,
2IBC, 34; Milos Herceg, 2STE, 34; Lene Pallesen,
1STF, 33
St. Svithun skole Nikita, 10E, 49
St. Svithun videregående skole Simon Hoff,
3TMT, 58; Håvard Katle Fjon, 2TMT, 49; Magnus
Døble, 2STC, 39
Stabekk videregående skole Birk Ramberg,
2STD, 86; Finn Bendik Bergskaug, 3STA, 59; Vincent Wahl, 3STE, 58; Erik Shikerin, 3STB, 53; Jakob
Eide Grepperud, 2A, 50; Jon Sletteberg, 2STC, 49;
Eivind Dysvik, 2STD, 48; Harald O. Haugli, 3STB,
48; Kristoffer L. Abrahamsen, 3STB, 44; Morten
Hovind, 2C, 44; Herman Lid Borgenheim, 2STD,
40; Henriette Næss Liisberg, 2STD, 40; Henrik
Hjort Rabsch, 3STD, 40; Astri Holta, 3STC, 39;
Henrik Kiær, 2B, 37; Andreas Cappelen, 1E, 36;
Elisabeth Wold, 2STB, 36; Robert Maikher, 2C, 35;
Madeleine Oppøyen, 2E, 34; Stian Sverre Wilstad,
3E, 34; Eva Andrea Eskås, 3STC, 33; Ole Martin
Rødland, 2C, 33
Stange videregående skole Maria Helene Hagen,
3STB, 45; Babar Eide Khan, 3STB, 45; Tor Magne
Kippersund, 3STB, 35
Stavanger katedralskole Krister Vikedal, 3A,
75; Bruno Kacper Mlodozeniec, 1STB, 64; Leik
Isdal, 3STB, 60; Magnus Galta, 3STD, 55; Solveig
Frøyland Gomo, 3STA, 55; Adrian K. Ommundsen,
2STE, 52; Mona Martinsen, 2STB, 51; Ole Ørke,
1B, 50; Arve Handeland, 3STB, 48; Nora Therese
Sageidet, 2STE, 48; Henrik Flått Hermansen, 47;
Kristoffer Husebø Johansson, 2C, 46; Mathias Eeg,
2F, 43; Hamida, 2STE, 43; Lise Alvestad, 2STE, 42;
Marianne Gjerde, 2STC, 42; Anna Breivik Høigård,
2STE, 41; Lars E. Stokkeland, 1STA, 41; Johannes
Sæle, 1STD, 40; Vilde Amalie Tolo, 2STD, 40; Runar Østhaug, 3STB, 40; Eirik Bjørlo, 2STB, 39; Sofie
Quesada Gjessen, 2B, 39; Charles Shea, 2STB, 39;
Hanne B. Olsen, 2STE, 38; Jon Andreas Edland,
2MDG, 37; Remi Harbo, 2STA, 37; Joycel Anne
Tuazon, 2STE, 37; Jacob Odgård Tørring, 37; Helene Gyland, 1D, 36; Emma Helene Egeland, 1STE,
35; Hans Markus Riisdal, 2F, 35; Amalie Daltveit,
9
2STD, 34; Johanne Theodora Smedvig, 2STB, 34;
Lasse Lokøy, 33; Jonah Mattias Nybø Lowry, 2STD,
33
Steinkjer videregående skole Isak Grande Bjørnstad, 2STA, 66; Brynjar Baadshaug, 3STB, 60; Håvard Næss, 3STC, 54; Simon Winther, 1STC, 50;
Håvard Dahl Mediaas, 3STD, 46; Sigve Torås Halseth, 3STA, 42; Martin Holmvik, 3STA, 37; Fredrik
Forr, 1STA, 33
Stord vidaregåande skule Lars Almås, 2ELAUTB, 51; Ingunn S. Vespestad, 3STUSPB, 44; Sindre
Totland, 1IDA, 37; Erik Hystad, 1IDA, 36; Ingvild
Prestbø, 1MDA, 36; Petter Thorsen, 1STC, 36; Sofie
Herheim Junge, 1STA, 35; Simon Vestbøstad, 1STA,
33
Strinda videregående skole Andreas Bolstad,
2STD, 54; Aage Anker Johansen, 3STB, 46; Liv
Ringheim, 3STC, 41; Anders Ildstad, 1STC, 37; Einar Loktu, 3STA, 37; Anette Johannessen, 1STC,
34
Stryn vidaregåande skule Andreas Nesdal, 3STA,
50; Lars Kåre Tvinnereim, 2STB, 47; Sindre Skrede,
3STA, 39; Eline Blaalid, 2STA, 37
Surnadal vidaregåande skole LuYang Huang,
1ST2, 63
Sygna vidaregåande skule Oda Kristine Ladehaug, 3STA, 45; Ingrid Svortevik Birkeland, 3ST, 44;
Håvard Stuberg, 3ST, 42; Simen Husby, 1STA, 40;
Kristian Hellenes, 2ST, 36; Jakob Gullbrå Tollefsen,
2ID, 35
Sørskogsbygda skole Håkon Melgård Sveen,
3STA, 57
Tanks videregående skole Olav Vassbotn, 64;
Rasmus Tveitane, 2C, 60; Mohamed Yahya Maad,
3B, 51; Michael Gutierrez, 3A, 49; Vibeke Rykkje,
2D, 48; Håvard Romøren Nyhammer, 1C, 45; Endre
Standnes, 2C, 43; Lars Andreas Holdhus, 1STC, 40;
Eirik Ivarsøy, 3A, 40; Ulrik A. Halmøy, 3B, 39; Lars,
3A, 39; Åsmund Aas Andersson, 2A, 35
Thor Heyerdahl videregående skole Marie Henriksen, 3STDR, 53; Sebastian Vittersø, 3STDR, 49;
Georg Skuggedal, 1STD, 42; Tor-Haakon Gjone,
1STD, 40
Thora Storm videregående skole Jan Henrik
Lenes, 3STC, 64; Rune Skogvoll, 3STF, 57; Marte
Yumin Fossum, 3STD, 50; Torkil Solheim, 3STC, 48;
Thale Strømdahl, 2STE, 48; Halvor Melkild, 1STA,
42; Andrine Bakke, 2STE, 40
Tingvoll vidaregåande skole Tor Eivind Folden,
2AST, 77; Eirik, 46
Traastad ungsomsskole Lisa Joshua Gerritsen,
10B, 44
Tromsdalen videregående skole Monika Pedersen, 2STD, 36
Trondheim katedralskole Fridtjof Eikanger,
1STE, 77; Preben M. Ness, 2STC, 69; Yang Pei, 3IB,
65; Sigurd Gaut, 3IB, 64; Sigrid Bratsberg, 3IB, 55;
Erlend Børve, 3IBA, 55; Fredrik Buvarp, 3STC, 45;
Mathias Chunnoo, 1STC, 45; Alexander Skjetne,
3IB, 45; Jørgen Flægstad, 3IBA, 41; Renate Wilhelmsen Hammerø, 1STC, 40; Sonja Elisabeth
Hansen, 3STA, 38; Birger Rahall Belboe, 3STA, 35;
Mina S. Bratvold, 1STE, 35; Lina Nordaune, 3STC,
35
Tryggheim vidaregåande skule Beate Haus, 57;
Andreas Myklebust, 1STB, 46; Åsgeir Livar Horpestad, 3STA, 45; Åshild Ryen, 2STB, 43; Thomas
Aandal, 1STB, 40; Ingebrigt Nygård, 1STB, 40; Aslak Tegle Sande, 3STB, 39; Silje Hageland, 1STB,
35; Are Henningsen, 1ELNB, 35; Tobias Lindland,
1STA, 35; Marie Rugland, 1STA, 35; Jonatan Vestly,
1BAA, 35; Johannes Aase, 1STA, 34; Asbjørn Apeland, 3ST, 34; Håkon R. Finnbakk, 2STA, 34; Sindre
S. Høynes, 3PBA, 33
Trysil videregående skole Even Eriksen, 3STA,
55; Ehsan Qazi, 1IFA, 39; Jesper Nohr, 1STA, 33
Tynset ungsomsskole
Tyrifjord videregående skole Henning Dunseth, 3STB, 56; Samuel Dyga, 3STB, 50; Aleksander
Kvinge, 2STA, 44; Herman Jensen, 3STA, 42; Erlend Andreas Knutsen, 1STA, 42; Anders Blesvik
Gandrud, 3STB, 35; Håkon Lindahn, 2STB, 35
Ullern videregående skole Peder Flatin Lødrup,
2STD, 69; Einar Marstrander Omang, 1STA, 66;
Lars Eivind R. Lien, 2STC, 65; Fredrik Bull-Hansen,
1STE, 57; Magnus Myklegard, 2STC, 56; Frantisek Nentwich, 2STC, 52; Marianne Santos Alvær,
2STD, 51; Hanna Flood, 3STE, 51; Kristian Lampe
Gjemdal, 2STA, 49; Thomas Karud, 1STC, 46; Ole
Kristian Vingdal, 2STB, 45; Marieke C. van Eggelen, 2STD, 43; Karoline Wigestrand Sandok, 1STD,
42; Fredrik Malt Arnstad, 1STC, 41; Oda Wulvik,
1STA, 41; Thorvald Ballestad, 1STA, 40; Thomas
Heyeraas, 2STE, 40; Steinn Magnusson, 1STC, 40;
Sofie Lucie Fossum Simonsen, 1STA, 40; Haakon
Tveit Akselsen, 2STD, 39; Øystein Feet Giæver, 3E,
39; Maria Støle, 1STA, 39; Jon Lauvstad Kruken,
1STE, 38; Even Aksnes Tønseth, 2A, 36; Sjur Beyer,
1STC, 35; Mone Marie M. Fyrand, 1STC, 35; Marius Kalleberg Hope, 2STB, 35; Hans Høegh, 1STA,
35; Kasper Kallseter, 2STC, 35; Hans Peter Rørholt
Vigerust, 2STB, 35; Helene Wiese, 1STE, 35; Astrid
Celine Dahle-Andersen, 1STA, 33; Katrine Røed,
1STA, 33; Ida Skoglund, 2STC, 33
Ulsrud videregående skole Arathy Thiagalingam, 2STC, 71; Nisahar Nitheyananthasarma, 38
Ulstein vidaregåande skule Nadia Marlen
Aasen, 3STI, 40; Markus Rene Nygård, 3TT1, 35;
Iver Osnes, 3TT1, 35
Valdres vidaregåande skule Tuva Sofie Tveiten,
3STA, 75; Lars Fønhus, 3STC, 45; Susanne Olsen,
3STB, 39; Marcus Ødegaard Odden, 3STB, 36
Valler videregående skole Håkon Harrington,
3STC, 85; Mikael Klages, 2STF, 71; Maren Andreassen, 3STD, 70; Nikolai Gulbrandsen, 2B, 70; Simen
Keiland Fondevik, 3STB, 67; Ole Kristian Rønning,
3STF, 63; Halvor Mundal, 3A, 61; Rakel S. Andreassen, 3E, 60; Andreas Gram, 1STF, 60; Erlend
Rooth, 3E, 60; Fridtjof Leganger, 1STB, 58; Stian
Lind, 1STC, 58; Jenny Roen Bjordal, 3STE, 56; Eline
Westby, 3E, 56; Snorre Gjertsen Barkbu, 1STB, 55;
Thomas Helleland Bjurhult, 1STC, 55; Ingrid Dæhlen, 3STD, 54; Anders Johansson, 3E, 54; Astrid Råd
Valderhaug, 3D, 54; Anette Arild, 3STB, 52; Eric L.
Risbakk, 3STC, 52; Sigurd Opdal Eidem, 2STD, 51;
Ingrid Ellingsen Tengs, 3C, 51; David Huawei Wu,
3C, 49; Jennie Malene Eggesbø Steidel, 3E, 48; Ingrid Lærdahl, 1STB, 47; Anette Uttisrud, 3STA, 47;
Magnus Wølneberg, 1STD, 47; Johan Ø. Birketvedt,
3C, 46; Anders Knap Gaustad, 1STD, 46; Hanna
Eide Solstad, 2C, 46; Rebecca Araldsen Blom, 1F,
45; Olve Klepp, 3B, 45; Preben Thambiah, 1STC,
42; Hallvard Molin Morstøl, 1STC, 41; Even Ødegaard Tysdahl, 3STB, 41; Jonas Lunde, 40; Vanessa
Pasten-Millan, 2STB, 39; Tobias G. Hansen, 3A,
37; Elsie Mestl, 3STD, 37; Annagha Mital, 2STB,
37; Arththi Shanmugam, 1STD, 37; Mikael Nielsen
Røykenes, 3D, 36; Anne Eikebrokk, 35; Chrishwin
Rajan, 1STC, 35; Frida Lillesæter Stien, 3A, 35;
Håvard Gismerøy Ekker, 1A, 34
Vardafjell videregående skole Petter Rasmussen,
1STB, 40; Lars Harald Thuestad, 1STB, 39; Oddne Bakke, 1STB, 38; Daniel Solberg, 3STB, 37; Siri
Stueland Nysted, 1STB, 36; Sara Bjørnevik, 3IB, 35;
Elisabeth Frette, 3STB, 33
Vennesla videregående skole Brita Susanne
Haga, 2STB, 52; Jonas Tveit Hinna, 2STB, 42; Vemund Nilsen, 2STB, 39; Christian Aas-Lyngby,
2STB, 37
Vågen videregående skole Chaiyachat Submakudom (Earn), 2SFA, 43; Håvard Moe, 2MDMA,
43; Ida Elisabeth Dybing, 2MDMA, 40; Janne Birgitte Ueland, 1SFA, 38; June Steinhovden, 2SFA,
36; Simen Kvalvåg, 2MDRA, 35; Truong Trong Duc,
2SFA, 34
Vågsbygd videregående skole Daniel Stray,
3STA, 65; Hanne Ringvoll, 2STB, 55; Gaute Aa.
Jørgensen, 2STF, 51; Leif Kristian Falch, 1STB, 46;
Trond Lohne, 3STA, 45; Robert Tamang, 2STE, 45;
Bjørn-Inge Støtvig Thoresen, 2STC, 45; Nathalie
Kornelia Rom Borø, 2STA, 40; Kristian Fjelde Pedersen, 3STC, 40; Karoline Sandbakken, 1STE, 40;
Anders Holme Qvist, 3STC, 39; Mantas Sirtautas,
1STB, 39; Jon Bartok Djuve, 1STD, 38; Vidar Grimsmo, 2STE, 36; Jonas Stefan Ntibigarura, 1STE, 36;
Reidar Strømme, 1STE, 34
Wang Erik Olsvik Dengerud, 3F, 82; Jesper Solli, 3C, 60; Jonas Madslien Bakken, 3F, 57; Marcus
Engebretsen, 3C, 55; Aurora C. Hofman, 3F, 55;
Andreas Gjesdal, 3C, 50; Sturla Holm Lægreid, 1F,
49; Ragnhild Hjermstad, 2F, 48; Anders Aamodt
Resell, 3F, 48; Lars Christian Wiik, 3F, 46; Oskar
Størmer, 2F, 45; Magnus Braathen Knoph, 1F, 44;
Martin Nikolai Kanestrøm, 2F, 42; Ola S. Lillevold,
2F, 42; Audun Borgersen, 3B, 41; Åsmund Aamodt
Resell, 1F, 41; Jørgen Strand, 2F, 40; Magnus Helgerud, 3F, 39; Anna Margrete Sletsjøe, 1E, 39; Sofie
Winona Aa, 2F, 38; Ingrid Landmark Tandrevold,
2F, 37
Verdal videregående skole
Vest-Lofoten videregående skole Dag Erling M.
Mørch, ST3B, 55; Sondre Gran, ST3B, 35; Torstein
Leine Pedersen, ST3B, 34
Vestborg VGS Svenn Joar Frøystad, C, 55; Per
Magnus Austnes, VG3, 50; Ole Johannes Lindseth,
VG2, 50; Mathea Godø Hildre, 2, 46; Andreas Ringstad, VG2, 46; Maria T. Hannasvik, VG3, 45; Kristine Birkeli, VG3, 39; Tomas Frøysa, 3, 35; Kamilla
Tronhuus Hannasvik, VG1, 35
Vestby videregående skole Sindre Beba, 3STC,
60; Sondre Haraldsen, 3STB, 50; Einar Henriksen,
3STC, 50; Dagfinn Mjærum, 3STC, 45; Helene,
2STA, 42; Christoffer H. Paulshus, 3STB, 42; Gard
Munkerud, 3STC, 40; Svein Ola Størseth, 1STC, 40
Vik skole (Sømna)
Vinstra vidaregåande skule Torstein Slettmoen,
3STB, 65; Amund Harstad Jensvoll, 3STB, 52; Maren Gillebo, 3STB, 41; Kari Irene Olstad, 1MD, 37;
Torstein Hagen, 1STB, 35; Merete Hvattum, 1STA,
33; Ahmed Jamali, 1STA, 33
Volda vidaregåande skule Elias Loona Myklebust, 3ST1, 51; Synnøve Rotevatn, 1ST2, 49; Isak
Engeset Løfoll, 3ST1, 48; Atbin Mehrsai, 3ST1, 37
Voss gymnas Jens Arne Mækinen, 2B, 58; Ådne
E. Hommedal, 2A, 38; Astrid Juvik, 2B, 37; Andreas
Hellesøy, 2M, 36
10
Wang Toppidrett Uldals Anders Granås, 2B, 52;
Johannes Tveit, 3B, 51; Ole Jørgen Friestad, 2B,
42; Ivar Gravdal, 3A, 41; Fredrik Helliesen, 2B, 40;
Sondre Nærland, 3B, 40; Sivert Garvik, 2B, 37; Henrik Røed Sherling, 3VGS, 37; Håvard Næss, 1B, 35;
Harald Eliassen, 3A, 33
Ølen vidaregåande skule Kristina Iren Voster
Vannes, 2STA, 45; Bård Ersland, 2STA, 40; Elisabeth
Ytrenes Sæle, 2STA, 37; Ida Johanne Tyssebotn,
2STA, 35
Østerås Ungdomsskole Maxim Tjøtta, 10D, 48;
Erling Olweus, 10A, 36; Tarjei Holo, 10D, 35
Øvrebyen videregående skole Vegard Hansen,
3STC, 56; Linn Gregussen, 3STA, 52; Ida Granli,
2IDE, 50; Sindre Ruedd, 2IDE, 40; Christian Røer,
2IDE, 37; Sofie Reimer, 3STB, 35
Øystese gymnas Eirik Haslum, 3A, 37
Åfjord videregående skole Ole Sørheim, 3ST, 34
Ås videregående skole Andreas Fjeld Friestad,
56; Andreas Opsahl Ferstad, 2IBA, 50; Gaute
Schwartz, 2IB, 50; Astrid Langsrud, 3IBA, 48; Ive
Berge Stemsrud, 1STB, 48; Yohann Jacob Sandvik, 3IBA, 44; Sigrid Haver Solli, 2STB, 42; Theodor
Kvæven Halvorsen, 3IBA, 35; Mikkel Fjærvik Press,
3IBA, 35

similar documents